Kurs tego altcoina jest poważnie zagrożony przez FTX. Jakie są scenariusze? | Wiadomości | CrypS.

Kurs tego altcoina jest poważnie zagrożony przez FTX. Jakie są scenariusze?

krach-altcoin-kryptowaluty Solana [SOL]

Kurs solany spada w związku z pewnymi obawami dot. FTX. O co dokładnie chodzi i czy inwestorzy mają się czego bać?


Kurs solany spada

Cena SOL spadła o aż 6% w ciągu ostatnich 24 godzin. Powód? Rynek obawia się, że upadła giełda kryptowalut FTX może wkrótce sprzedać swoje tokeny projektu, co dodatkowo obniży ich kurs. Innymi słowy na rynku doszło do zjawiska “kto pierwszy sprzeda solanę, ten lepszy”.

Jak wynika z danych od Solscan, FTX posiada dziś w sieci Solany aktywa kryptowalutowe o łącznej wartości 1,5 miliarda USD. Tokeny SOL stanowią z tego zaledwie 128 milionów USD. Pozostałą część tej kwoty stanowią różne altcoiny oparte na blockchainie Solany.

Dlaczego więc inwestorzy wpadli w taki popłoch? Wizja sprzedaży SOL o wartości ok. 130 mln USD nie brzmi szczególnie strasznie. Mimo tego część rynku uważa inaczej.

Ogólną atmosferę paniki pogłębia to, co dzieje się na X (były Twitter). Wielu użytkowników napisało tam, że ma spore obawy dotyczące zbliżającej się wyprzedaży SOL.

FTX wkrótce zrzuci [na rynek] SOL o wartości 680 milionów USD

– napisał jeden z użytkowników, wliczając chyba do 128 mln USD w SOL wartość wspomnianych tokenów, które są oparte na tym łańcuchu.

Można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z typowym FUD-em, czyli strachem, który niekoniecznie jest racjonalny.

Jak wynika z wniosków o ogłoszenie upadłości FTX, proponowany plan likwidacji aktywów firmy nakłada szereg warunków na sprzedaż tokenów. Uniemożliwia np. zrzucenie na rynek nagle wszystkich posiadanych przez nią zasobów.

Proces upadłości

We wspomnianym planie upadłościowym spółka FTX będzie mogła sprzedawać swoje tokeny o maksymalnej wartości 100 milionów USD tygodniowo. Limit ten mógłby zostać podniesiony do 200 milionów USD w przypadku pojedynczego tokena. Limity te zostały wprowadzone w celu zminimalizowania wpływu sprzedaży tokenów na rynek. Warto jednak zauważyć, że plan ten nie został jeszcze zatwierdzony przez sąd.

Już w październiku rusza też proces sądowy Sama Bankmana-Frieda, byłego CEO giełdy. Grozi mu ponad 100 lat pozbawienia wolności.

krach-altcoin-kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.