Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [10.07.2023]

Kursy kryptowalut 10.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 10 lipca 2023 roku


Spis treści:


OpenAI wchodzi na ścieżkę wojenną z pisarzami?

Pojawienie się słynnego ChatGPT wywołało istny boom na narzędzia pracujące w oparciu o sztuczną inteligencją. Poza wzmożonym hype’em na AI, podmioty z tej branży mają coraz więcej problemów na tle prawnym. Brak regulacji dot. między innymi uczenia sztucznej inteligencji na danych treściach, a następnie tworzenia przez nią nowego contentu budzi wiele głosów niezadowolenia. Teraz dwoje pisarzy pozwało stojącą za popularnym chatbotem firmę OpenAI o złamanie praw autorskich.

Czytaj więcej: Pisarze vs. sztuczna inteligencja. Dwójka autorów pozywa OpenAI

Arcadia Finance okradzione

Problem exploitów na zdecentralizowane protokoły finansowe nie ma końca. Cyberprzestępcy stale próbują nowych sposobów na nielegalne zdobycie cyfrowych aktywów z sektora DeFi. Tym razem ofiarą ataku padł protokół Arcadia Finance, który posiadał pewną lukę w swoim kodzie, przez co hakerom udało się wyprowadzić z niego część znajdujących się tam środków. Co więcej, na jaw wyszły inne problemy, z którymi mierzy się platforma i możliwe, że musi się szykować niebawem na kolejny atak

Czytaj więcej: Kolejna platforma DeFi pada ofiarą ataku hakerskiego

Ksiądz amator krypto trader może spędzić wiele lat za kratkami

Nie jest to żądną tajemnicą, że perspektywa szybkiego zarobku na inwestycji w kryptowaluty kusi bardzo mocno i wielu ulega jej pokusie. Okazuje się, że nawet osoby duchowne liczą na dodatkowy zysk z grania na tym rynku. Wszystko jest w porządku do momentu, aż taki początkujący rekin finansjery w sutannie nie próbuje swoich sił wykorzystując przy tym pieniędze parafian, które miały służyć do innych celów. W tym artykule przedstawiliśmy historię pewnego młodego kaznodziei, którego bycie traderem nieco przerosło.

Czytaj więcej: Pewien polski ksiądz zainwestował w kryptowaluty. Grozi mu do 10 lat więzienia

CTO Tethera krytykuje ustawę MiCa

Ustawa Markets in Crypto Assets (MiCa), która ma wejść w życie pod koniec przyszłego roku i obowiązywać we wszystkich państwach UE, zaczyna robić się niewygodna dla pewnych podmiotów z rynku kryptowalut. Okazuje się, że to prawodawstwo narzuca pewne limity, które mogą negatywnie odbić się na rozwoju pewnych segmentów tego rynku. W tym przypadku mowa o stablecoinach, wobec których nowe prawo ma nakładać specjalne ograniczenia. Forma, w jakiej MiCa ma zostać wdrożona w życie spotkała się z wieloma głosami krytyki.

Czytaj więcej: MiCA może utrudnić działanie stablecoinów

Thread ma ten sam problem, co Twitter

Chociaż minęło dopiero kilka dni od uruchomienia nowej platformy społecznościowej przez firmę Meta – Threads – to już zebrała się na niej pokaźna ilość użytkowników. Podczas gdy młody rywal Twittera za moment będzie mógł pochwalić się liczbą 100 mln aktywnych kont, oszuści nie próżnowali i zaczęli zakładać fałszywe profile popularnych postaci z Crypto Twittera.

Źródło: Cointelegraph

Nieoczekiwana zmiana podejścia kluczowego banku wobec BTC

Popularny międzynarodowy bank – Standard Chartered – który jeszcze w zeszłym roku typował spadek bitcoina do poziomu 5 tys. dolarów, tym razem nieco zmienił swoją perspektywę. W najnowszym raporcie tej instytucji wskazuje się na mocne wybicie ceny pierwszej kryptowaluty. Według analityków banku, BTC zamknie ten rok na poziomie 50 tys. dolarów, a przyszłoroczny halving absolutnie okaże się gamechangerem dla tego rynku.

Źródło: Reuters

Kontrowersyjna promocja na Binance.US

Podczas minionego weekendu na amerykańskiej platformie Binance jej klienci mogli skorzystać z nietypowej okazji. Otóż na Binance.US były sprzedawane z rabatem takie topowe kryptowaluty, jak bitcoin, ether czy USDT. Przykładowo, BTC handlował tam po cenie 27 tys. dolarów. Użytkownicy mogli jednak wziąć udział w tej ”promocji” wyłącznie, jeśli posiadali w swoich giełdowych depozytach dolary amerykańskie. Przypomnijmy, że od 9 czerwca wpłaty w USD na Binance.US zostały wstrzymane. Ze zniżką można było także kupić stablecoina od firmy Tether, czyli USDT. Ze względu na jego specyfikę, taka sytuacja spotkała się z niepokojem wśród społeczności kryptowalut. Sprawę jednak wyjaśnił m.in. CTO Tethera, Paulo Ardoino.

Kursy kryptowalut 10.07.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.