Pewien polski ksiądz zainwestował w kryptowaluty. Grozi mu do 10 lat więzienia | Wiadomości | CrypS.

Pewien polski ksiądz zainwestował w kryptowaluty. Grozi mu do 10 lat więzienia

Aresztowano podejrzanych o DoppelPaymer Polska

Inwestowanie to świetny sposób na pomnożenie swojego kapitału. Warunkiem koniecznym jest jednak obracanie na giełdzie swoimi pieniędzmi. Zasady tej nie znał chyba pewien ksiądz z Legnickiego Pola. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Ksiądz, który był fanem kryptowalut

O sprawie opinia publiczna dowiedziała się w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy to wierni z parafii, którą zarządzał bohater tego tekstu, dowiedzieli się, że proboszcz Włodzimierz G. został zawieszony w wykonywaniu służbowych obowiązków. Jaki był powód tej decyzji? Chodziło o nieprawidłowości dot. finansów parafii. G. zawiesił sam biskup legnicki. Poszedł nawet o krok dalej i zawiadomił o wszystkim prokuraturę. Okazało się bowiem, że duchowny postanowił trochę dorobić na boku. Tyle że chciał zrobić to za pomocą pieniędzy, które nie należały do niego.

Oskarżony sprzeniewierzył mienie parafii transferując je na poczet zakupu kryptowalut, tzw. bitcoinów

– podała Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

W ten sposób przepadł ponad milion zł (dokładnie: 1 mln 214 tys. zł). Okazało się, że ksiądz nie tylko zainwestował w kryptowaluty, ale wydał też pieniądze na inne swoje potrzeby. Aż kilkanaście tysięcy kosztowała parafialna wycieczka. Środki pochodziły z dotacji Ministerstwa Kultury oraz Urzędu Gminy. Miały zostać wydane na prace konserwatorskie w bazylice w Legnickim Polu i w kościele w Gniewomierzu.

Dalszy los księdza

Obecny los G. jest raczej nieciekawy. Nie dość, że – jak wspomnieliśmy wcześniej –  został zawieszony przez biskupa legnickiego i nie może już wykonywać swoich obowiązków, to jeszcze ma przed sobą pełne nerwów miesiące. Prokuratura, której zgłoszono jego sprawę, skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu. Grozi mu aż 10 lat więzienia.

Nie wiadomo, jaki los spotka duchownego. Raczej wątpliwe, by otrzymał maksymalny wyrok i trafił za kratki na dekadę. Jego historia powinna być jednak przestrogą dla wszystkich. Inwestować jak najbardziej warto. Warunkiem jest jednak to, by robić to za pomocą swoich własnych oszczędności, a nie cudzych pieniędzy. Zwłaszcza publicznych…

Aresztowano podejrzanych o DoppelPaymerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.