Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [1.12.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [1.12.2022]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sytuacja na rynku kryptowalut 1.12.2022

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 1 grudnia.


Spis treści:


Europejski Bank Centralny: „Bitcoin traci na znaczeniu”

Ulrich Bindseil, dyrektor ds. infrastruktury rynkowej i płatności w Europejskim Banku Centralnym, oraz Jürgen Schaaf, doradca EBC ds. infrastruktury rynkowej i płatności, opublikowali artykuł krytykujący bitcoina.

Twierdzą oni, że z powodu swojej koncepcji i wad technicznych pierwsza kryptowaluta raczej nie będzie wykorzystywana do codziennych płatności na równi z konwencjonalnymi walutami. Transakcje bitcoinowe są bowiem zbyt czasochłonne i zbyt drogie.

Czytaj więcej: Europejski Bank Centralny: „Bitcoin traci na znaczeniu”


Uniswap uruchamia agregator NFT

Zespół zdecentralizowanej giełdy Uniswap uruchomił własny agregator NFT. Użytkownicy mogą od teraz handlować niewymiennymi tokenami od wiodących platform, takich jak OpenSea, X2Y2, Sudoswap i Looksrare.

Produkt jest zbudowany na rynku Genie NFT, który Uniswap Labs nabył w czerwcu 2022 roku. Firma rozda 5 milionów USDC w ramach retrospektywnych airdropów (snapshot na dzień 15 kwietnia) wśród wczesnych użytkowników platformy.

Czytaj więcej: Uniswap uruchamia agregator NFT


Telegram tworzy własnego DEXa

Zespół Telegrama będzie rozwijał niekustodialny portfel i zdecentralizowane aplikacje, w tym własnego DEXa.  Według CEO komunikatora, projekty z branży powinny „wrócić do korzeni” – przejść na transakcje pozbawione zaufania i portfele niekustodialne.

Czytaj więcej: Telegram tworzy własnego DEXa


SBF w wywiadzie NYT: „nie próbowałem nikogo oszukać”

W środę były dyrektor generalny FTX, Sam Bankman-Fried przemawiał na żywo podczas DealBook Summit w New York Times. Gdy zapytano go, czy świadomie popełnił oszustwo i nielegalnie wykorzystał aktywa klientów, po to by wesprzeć Alamedę Research stwierdził, że nigdy nie próbował popełnić oszustwa. Wydawał się także odrzucać winę za działania Alamedy twierdząc, że nie był wtajemniczony we wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w firmie.

Czytaj więcej: SBF w wywiadzie NYT: „nie próbowałem nikogo oszukać”


Kraken zwolnił 30% personelu

Giełda kryptowalut Kraken zwolniła około 1100 pracowników, czyli jakieś 30% swojej kadry, aby “dostosować się do obecnych warunków rynkowych”. Według współzałożyciela i byłego CEO platformy- Jessego Powella, cięcia przywróciły zespół do liczb sprzed roku. –> źródło: Kraken


BlackRock stracił 24 mln USD na FTX

“Fundusz funduszy” zarządzany przez BlackRock zainwestował 24 mln USD w FTX – giełdę, która przechodzi postępowanie upadłościowe. Danymi tymi podzielił się prezes największej firmy zajmującej się zarządzaniem aktywami Larry Fink. CEO wyraził jednak optymizm co do samych perspektyw blockchaina:

Będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć jak ta historia [z FTX] się rozwinie. […] wydaje się, że doszło do nieprawidłowości, które doprowadziły do poważnych konsekwencji. Niemniej jednak uważam, że kryptowaluta leżąca u jej podstaw jest bardzo ważną technologią. Kolejną generacją rynków będzie tokenizacja papierów wartościowych.

źrodło: Reuters


Huobi nawiązało strategiczne partnerstwo z Poloniex

Giełda kryptowalut Huobi nawiązała strategiczne partnerstwo z platformą transakcyjną Poloniex. Zgodnie z komunikatem prasowym, decyzja została podjęta przez radę doradczą Huobi w celu wzmocnienia strategii globalizacji platformy. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Obie giełdy będą konsekwentnie współpracować w wielu aspektach biznesowych, w tym w zakresie rozwoju ekosystemu HT [tokenów natywnych], współpracy przy projektach, dystrybucji płynności i globalnej zgodności, dążąc do stworzenia najlepszej na świecie platformy handlowej i zdobycia zaufania użytkowników.


Włochy: podatek od kryptowalut wyniesie 26%

W planie budżetu Włoch na 2023 rok znalazła się propozycja podatku od zysków kapitałowych osiągniętych na kryptowalutach. Jego stawka wyniosłaby 26% i była pobierana po przekroczeniu progu 2000 EUR zysku rocznie. Wcześniej włoski system podatkowy traktował kryptowaluty tak samo jak waluty obce. –> źródło: Decrypt


Manitoba wprowadza czasowy zakaz budowy nowych kopalń BTC

Władze Manitoby wprowadziły 18-miesięczny zakaz zakładania nowych kopalń kryptowalut, opartych na algorytmie PoW, powołując się na wysokie zapotrzebowanie na energię. Przerwa nie wpłynie na 37 spółek z branży miningowej, które działają aktualnie na terenie tej kanadyjskiej prowincji. –> źródło: CityNews Toronto


Operacja Crypto Runner – władze Teksasu przejmują 300 mln USD

Władze Teksasu przeprowadziły akcję wymierzoną w sieć oszustw inwestycyjnych i operacje pranie pieniędzy. W jej wyniku przejęto 300 mln dolarów w kryptowalutach i gotówce oraz aresztowano 21 osób. Co ciekawe sporą część zatrzymanych stanowiły osoby w wieku powyżej sześćdziesiątki. Wśród nich możemy wymienić Zenobię Walker (lat 65), która otrzymała wyrok 18 miesięcy więzienia za oszustwa romansowe w sieci, czy Randall Rule (71) i Gregory Nysewander (64), którzy prowadzili taką samą działalność. –> źródło: CyberNews

sytuacja na rynku kryptowalut 1.12.2022reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.