Telegram tworzy własnego DEXa | Wiadomości | CrypS.

Telegram tworzy własnego DEXa

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
telegram

Zespół Telegrama będzie rozwijał portfel typu self-custodial i zdecentralizowane aplikacje, w tym własnego DEXa. Tak wynika z posta opublikowanego przez dyrektora platformy – Pavla Durova.


W poście na swoim kanale Telegram, CEO platformy napisał:

Przemysł blockchain został zbudowany na perspektywie decentralizacji, ale ostatecznie cała władza wylądowała w rękach kilku osób, które zaczęły jej nadużywać. W rezultacie wiele osób straciło pieniądze, gdy FTX zbankrutował.

Według Durova projekty z branży powinny “wrócić do korzeni” – przejść na transakcje pozbawione zaufania i portfele niekustodialne.

Założyciel Telegrama wyróżnił rynek Fragment, uruchomiony w październiku 2022 roku. Powiedział, że powstał on z rąk zespołu pięciu osób (w tym samego Durova) w ciągu zaledwie pięciu tygodni prac.

Fragment odniósł niesamowity sukces – w ciągu niecałego miesiąca sprzedano na nim identyfikatory o wartości 50 milionów dolarów. W tym tygodniu [projekt] wykracza poza nazwy użytkowników.

Na koniec Durov powiedział, że zespół Telegramu zamierza stworzyć “zestaw zdecentralizowanych narzędzi, w tym portfel niekustodialny i zdecentralizowaną giełdę” w oparciu o blockchain TON. Dodał, że inicjatywa pozwoli użytkownikom bezpiecznie przechowywać kryptowaluty i używać ich do handlu.

Przypomnijmy, że 2 listopada Fragment sprzedał pierwszą nazwę użytkownika Telegram za 900 000 TON (około 1,4 mln dolarów w momencie transakcji).

telegramreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.