Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [09.08.2023]

Kursy kryptowaluty 09.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 9 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Kolejna giełda wycofuje się z USA

Presja regulacyjna narzucana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz liczne pozwy tego podmiotu wobec kryptowalutowych platform doprowadziły do tego, że z rynku cyfrowych aktywów w USA zaczynają uciekać kolejne firmy. W zeszłym tygodniu Revolut poinformował, że nie będzie już świadczyć swoich usług dla klientów z tego kraju. Teraz na podobny krok zdecydował się Bitstamp. Najdłużej działająca giełda do handlu kryptowalutami przekazała, że wycofuje ze swojej oferty dla Amerykanów aż 7 topowych altcoinów.

Czytaj więcej: 7 topowych altcoinów wypada z oferty kolejnej giełdy dla klientów z USA

Możemy nieświadomie zdradzić nasze hasła sztucznej inteligencji

Brytyjscy naukowcy opracowali model działania technologii AI, który jest w stanie złamać nasze chronione hasła do różnych kont. Okazuje się, że wystarczy, by sztuczna inteligencja nas podsłuchiwała, a dokładnie to dźwięk naciskanych przez nas klawiszy na klawiaturze. Jest jednak kilka sposobów, by się przed tym uchronić.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja podsłuchuje nas, gdy wpisujemy hasła. Jak się przed tym chronić?

Rezerwa Federalna zwiększa kontrolę nad branżą kryptowalut

Bank Centralny Stanów Zjednoczonych, czyli Rezerwa Federalna (Fed), poinformował o zaostrzeniu swoich przepisów dotyczących amerykańskich instytucji bankowych. Jak przekazano, będą one poddawane jeszcze większej kontroli, a zwłaszcza te banki, które obsługują podmioty z branży kryptowalut. Oficjalnie nikt nikogo nie chce do niczego zniechęcać, ale wiadomo jaka jest władza USA.

Czytaj więcej: Fed zwiększa kontrolę nad kryptowalutami w bankach. Troska o klientów czy kolejna próba zduszenia branży?

Lazarus Group nabrało pracownika CoinsPaid i ukradli 37 mln dolarów

Słynna ekipa hakerów finansowana przez rząd Korei Północnej – Lazarus – po raz kolejny dała o sobie znać. Tym razem ich ofiarą stała się ukraińska firma CoinsPaid będąca dostawcą płatności w kryptowalutach. Z tego, co udało się ustalić, cyberprzestępcy z Azji obserwowali firmę przez około pół roku nim dokonano ataku na ich portfele. Sposób, w jaki udało im się naruszyć zabezpieczenia wskazuje, jak ważna jest edukacja z zakresu cyberbezpieczeństwa. Nie chcielibyśmy być na miejscu pracownika, którym posłużono się do przeprowadzenia ataku.

Czytaj więcej: Oto jak ukraińska firma dała się okraść na 37 mln dolarów przez hakerów z Korei Północnej

PlanB wskazuje nadchodzący byczy trend na rynku BTC

Jeden z najpopularniejszych kryptowalutowych analityków – PlanB – sugeruje, że niedługo mogą nadejść ”ciekawe czasy” dla bitcoina. Jak wyjaśniał w opublikowanym wpisie na Twitterze, zrealizowana cena BTC z ostatnich pięciu miesięcy jest dużo większa niż ta z okresu ostatnich dwóch lat. Zdaniem analityka taki stan rzeczy wskazuje na to, że trend zwyżkowy się przedłuży.

Kryptowalutowa Liga Sprawiedliwych. Cel: ochrona DeFi

W ostatnich miesiącach sektor zdecentralizowanych finansów doświadcza zmasowanej ilości ataków z wielu stron. Hakerzy operują różnymi metodami, by dokonywać nowych exploitów i wykradać milion dolarów w kryptowalutach. Po ostatnim ataku na protokół Curve, powołano do życia nową supergrupę o nazwie SEAL 911. Jej zadaniem jest stanie na straży sektora DeFi.

ETF bitcoin spot już za pół roku?

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ma czas do marca 2024 roku na podjęcie decyzji w sprawie siedmiu wniosków, jakie otrzymała w sprawie utworzenie funduszu ETF opartego o cenę spot bitcoina. CEO Galaxy Digital – Mike Novogratz – twierdzi, że regulator finalnie wyda historyczne zezwolenie na tego typu instrument finansowy i to szybciej niż przed marcem. Znany inwestor i entuzjasta BTC ponoć ma te informacje od Invesco i BlackRock.

Kolejny gigant z Wall Street nawraca się na bitcoina

Z roku na rok utrzymujemy informacje o kolejnych grubych rybach z Wall Steet, które zaczynają się opowiadać za pierwszą kryptowalutą. W tym roku tzw. ”pomarańczową pigułkę” połknął CEO BlackRock, czyli Larry Fink. Jednak nie tylko on uważa, że bitcoin jest walutą przyszłości. Teraz do grona entuzjastów cyfrowego złota dołączył David Rubenstein, współzałożyciel firmy Carlyle Group. Miliarder powiedział, że bitcoin pozostanie z nami już na stałe i niebawem będzie wszędzie.

Kursy kryptowaluty 09.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.