7 topowych altcoinów wypada z oferty kolejnej giełdy dla klientów z USA | Wiadomości | CrypS.

7 topowych altcoinów wypada z oferty kolejnej giełdy dla klientów z USA

sec

Giełda kryptowalut Bitstamp zawiesza handel aż 7 topowymi altcoinami. Chodzi o projekty, które SEC uważa za papiery wartościowe.


Bitstamp boi się SEC

Od 29 sierpnia inwestorzy mieszkających w Stanach Zjednoczonych nie będą mogli nabyć na Bitstamp: Axie Infinity (AXS), Chiliz (CHZ), Decentraland (MANA), Polygon (MATIC), Near (NEAR), Sandbox (SAND) i Solany (SOL). Powód? „Ostatnie wydarzenia”. Chodzi oczywiście o działania Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która pozwała już Coinbase i Binance za umożliwianie handlu niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. To ostatnie sprawia, że w oczach urzędników obie giełdy są niezarejestrowanymi maklerami. Bitstamp obawia się chyba, że podzieli ich los.

Uprzejmie prosimy naszych użytkowników o niezwłoczne wykonanie wszelkich żądanych zleceń kupna lub sprzedaży dotyczących aktywów, których dotyczy problem, przed 29 sierpnia 2023 r. Po tym terminie działania handlowe związane z AXS, CHZ, MANA, MATIC, NEAR, SAND i SOL zostaną trwale zablokowane wyłączone na platformie Bitstamp

– przekazała w opublikowanym komunikacie giełda.

Co ciekawe, wstrzymany zostanie tylko handel. Użytkownicy nadal mogą jednak przechowywać na platformie wszystkie siedem tokenów w swoich giełdowych portfelach i wypłacić je w dowolnym momencie.

Czy SEC ma rację?

Pytanie, czy Bitstamp nie działa nazbyt nerwowo. Jak na razie zarzuty SEC wobec tych tokenów nie zostały udowodnione w sądzie. Mało tego, firma Ripple wygrała nawet batalię sądową, udowadniając, że jej token, XRP, to nie papier wartościowy. Możliwe, że sądy w podobny sposób spojrzą na wszystkie 7 tokenów.

Mimo tego ostatniego inne spółki także rezygnują z umożliwiania handlu niektórymi kryptowalutami. Np. Revolut także wycofał ze swojej platformy część tokenów.

Analizując wszystkie dokumenty SEC dot. rynku blockchaina można dość do wniosku, że urzędnicy twierdzą, że obecnie aż 68 kryptowalut i tokenów jest papierami wartościowymi. W gronie tym nie ma co ciekawe bitcoina i etheru.

Założony w 2011 roku Bitstamp jest obecnie najstarszą na świecie giełdą kryptowalut. Platforma oferuje około 30 cyfrowych aktywów. W ciągu ostatnich 24 godzin obracano na niej kryptowalutami o łącznej wartości około 164 milionów USD.

secreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.