Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.07.2023]

Redaktor: Albert Czajkowski
Kursy kryptowalut 07.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 7 lipca 2023 roku


Spis treści:


Bitcoin przeniknie do sektora AI dzięki rozwiązaniu od Lightning Labs

Firma stojąca za rozbudowywaniem funkcjonalności warstwy 2 sieci Bitcoina, czyli Lightning Network, udostępniła nowy pakiet narzędzi dedykowany deweloperem tworzącym aplikacje powiązane ze sztuczną inteligencją. Dzięki temu różne rozwiązania z branży AI będą mogły zostać zintegrowane z systemami płatności w pierwszej kryptowalucie. Możemy już w tym momencie mówić o rewolucji finansowej!

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja będzie handlować bitcoinem! Nowe narzędzie od Lightning Labs

Vitalik Buterin wskazuje zalety Bitcoin Ordinals

Najpopularniejszy programista ekosystemu Ethereum prowadził dziś dyskusję z dwoma deweloperami, którzy dokonali kluczowych zmian w sieci Bitcoina. Panowie dyskutowali na temat możliwości, jakie niesie ze sobą protokół Bitcoin Ordinals i standard tokenów BRC-20. Vitalik Buterin pokusił się o stwierdzenie, które mogło zostać odebrane jako prztyczek w nos przez zagorzałych maksymalistów pierwszej kryptowaluty. Jego zdaniem zmiany, jakie zachodzą na blockchainie BTC ożywią w nim ”kulturę deweloperów”.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin chwali Bitcoin Ordinals i posyła prztyczka w stronę laserowych oczu

Trzech dyrektorów Binance opuszcza firmę w niejasnych okolicznościach

W tym tygodniu otrzymaliśmy doniesienia, że rezygnację z dalszej współpracy z giełdą Binance złożyło przynajmniej trzech kluczowych dyrektorów wyższego szczebla. Sprawa może mieć powiązania z prowadzonymi śledztwami odnośnie działania firmy. Każdy z nich twierdzi, że ich decyzja nie ma związku z problemami na tle prawnym, z jakimi musi mierzyć się Binance, aczkolwiek niektóre źródła sugerują, że może być inaczej. Sprawę skomentował dyrektor generalny giełdy – Changpeng Zhao – zarzucając mediom sianie FUDu przeciwko jego firmie.

Czytaj więcej: Kluczowi dyrektorzy Binance składają rezygnację. W tle trwa śledztwo przeciwko giełdzie

Były prezes Krakena podejrzany o cyberprzestępczość

Współzałożyciel i były dyrektor generalny amerykańskiej giełdy kryptowalut Kraken – Jesse Powell – jest badany przez FBI pod kątem cyberprzestępczej działalności. Jak wynika z najnowszych doniesień, w marcu tego roku agenci Federalnego Biura Śledczego dokonali przeszukania domu przedsiębiorcy. Sprawa dotyczy domniemanego zhakowania przez niego kont organizacji artystycznej Verge Center for the Arts, której przez lata był członkiem.

Czytaj więcej: Były CEO Krakena hakerem? FBI prowadzi śledztwo

Musk kontra Zuckerberg

Odtrąbiony niedawno sukces nowej platformy od Meta – Threads, nie odbił się bez echa. Bardzo szybko swoje działa wytoczył Elon Musk, obecny właściciel Twittera. Nowa aplikacja od Meta ma właśnie stać się bezpośrednim konkurentem dla wiekowego już Twittera, który ostatnio boryka się ze sporymi problemami. Musk podjął jednak kroki prawne, zarzucając Meta kradzież własności intelektualnej. Prawnik Twittera – Alex Spiro wysłał list do dyrektora generalnego Mety, podkreślając, że zamierza „ściśle egzekwować swoje prawa własności intelektualnej”.

Czytaj więcej: Meta gra nieczysto, twierdzi znany zwolennik dogecoina (DOGE)

Bitfinex odzyskał środki skradzione w 2016 roku

Giełda Bitfinex doznała włamania w 2016 roku, kiedy to hakerzy wyprowadzili z niej blisko 120 900 BTC. Były wtedy wycenione na 72 mln dol. Obecnie ich wartość oscyluje w granicach 3,6 mld dol. Giełda poinformowała, że odzyskała tylko niewielką część tej kwoty, a mianowicie 312 000 dolarów w gotówce oraz 2 000 dolarów w BCH. Środki trafiły do niej z amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czytaj więcej: Znana giełda kryptowalut odzyskała aktywa skradzione 7 lat temu

Kursy kryptowalut 07.07.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.