Sztuczna inteligencja będzie handlować bitcoinem! Nowe narzędzie od Lightning Labs | Wiadomości | CrypS.

Sztuczna inteligencja będzie handlować bitcoinem! Nowe narzędzie od Lightning Labs

lightning network bitcoin

Firma Lightning Labs, odpowiedzialna za rozwój warstwy 2 sieci BTC, Lightning Network, przedstawiła nową gamę narzędzi przeznaczonych do poszerzenia możliwości AI. 


Jedno z najnowszych rozwiązań to LangChainBitcoin, które ma na celu umożliwienie programistom bezproblemowej integracji bitcoina i Lightning Network z ich aplikacjami AI.

Jakie narzędzia AI może otrzymać bitcoin? 

Na obecny moment w skład zestawu wchodzi ,,LLM Agent BitcoinTools”, pozwalający tworzyć agentów AI, którzy mogą posiadać salda w bitcoinach, wysyłać/odbierać bitcoiny za pomocą Lightning i interaktywnie pracować z węzłami Lightning Network DaemonOprócz tego w ofercie znajdziemy serwer ,,Aperture reverse proxy”, który obsługuje Lightning Node Connect. Oferuje on dynamiczną analizę punktów końcowych API. Każde z tych narzędzi ma za zadanie poprawić dostępność i funkcjonalność w infrastrukturze AI, jednocześnie wykorzystując moc Bitcoina i Lightning. Śmiało można zaryzykować tezę, że Lightning Labs otwiera nową erę możliwości, które wcześniej były niedostępne w branży krypto!

Bitcoin i kryptowaluty wykorzystają AI

Dzięki nowemu zestawowi narzędzi zaprezentowanym oficjalnie wczoraj przez Lighning Labs możemy mówić o kolejnej rewolucji. 

Jak wiemy, przemysł AI zyskał na popularności w listopadzie 2022 r. po głośnym debiucie programu ChatGPT od firmy OpenAI. Warto zaznaczyć, że ChatGPT to rozwijający się model językowy (LLM), który jest trenowany na dużych zestawach danych. To pozwala mu generować tekst zbliżony do tworzonego materiału przez człowieka. Niestety jednym z problemów związanych z obecnymi modelami LLM jest brak internetowego mechanizmu płatności, co zmusza platformy AI do korzystania z przestarzałych metod rozliczeń – takich jak karty kredytowe. 

Lightning Labs rozwiązuje problemy płatności 

Przestarzałe formy płatności doprowadzają do zwiększenia kosztów programu każdego AI, które i tak na końcu płaci klient. Właśnie ten problem rozwiązuje Lightning – druga warstwa sieci płatności dla tańszych i szybszych transakcji bitcoinowych. Jak twierdzi spółka Lightning Labs: 

Bitcoin jest podstawową walutą internetu i stworzyliśmy narzędzia, które integrują mikropłatności bitcoinów za pośrednictwem Lightning z popularnymi bibliotekami oprogramowania AI, takimi jak LangChain. Integracja Lightning z popularnymi modelami LLM nie tylko obniży koszty wdrożenia oprogramowania, ale także zwiększy spektrum możliwych zastosowań AI. Wielka fala innowacji, której doświadczamy z najnowszymi modelami LLM, bardzo nas ekscytuje.

Przyszłość AI w kryptowalutach 

Innowacyjne narzędzia oferowane przez Lightning Labs otwierają przed AI nowe perspektywy. Dzięki temu twórcy oprogramowania opartego o sztuczną inteligencję zyskują możliwość korzystania z prostych mechanizmów płatności, a użytkownicy końcowi mogą cieszyć się tańszymi i szybszymi transakcjami. Z tych powodów rozwiązania prezentowane przez Lightning Labs mogą zrewolucjonizować powyższy obszar.

lightning network bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.