Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [07.05.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 07.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 7 maja 2024 r.


Spis treści:


CEO Binance przyznał, że proponowano mu łapówkę, ale odmówił

Richard Teng opisał dziś od A do Z całą historię konfliktu Binance z regulatorami z Nigerii. W dość długim wpisie poświęcił jego sporą część sytuacji przetrzymywanego nielegalnie dyrektora giełdy, który od 70 dni przebywa w areszcie w stolicy tego kraju. Cała ta sprawa zaczyna robić się naprawdę dziwna.

Czytaj więcej: CEO Binance ujawnia, że byli szantażowani przez władze Nigerii w sprawie zatrzymanego dyrektora

Kolejne wzrosty BTC już na dniach? Tak wynika z tych danych

Jesteśmy już ponad 2 tygodnie po halvingu bitcoina i jak na razie kurs tej kryptowaluty znajduje się w tzw. “strefie zagrożenia”. Eksperci jednak wskazują na kwestie świadczące o tym, że BTC już niebawem ją opuści i rozpocznie kolejny rajd na północ. W międzyczasie w końcu coś zaczęło się zmieniać w kwestii ETF-a od Grayscale, co też jest dobrym znakiem.

Czytaj więcej: Idzie kolejna fala wzrostów! Oto czynniki napędzające kurs bitcoina

Szef CFTC ostrzega, że władze USA jeszcze mocniej dokręcą śrubę branży krypto

Jednym z największych problemów firm z branży kryptowalut na tle prawnym jest… brak regulacji. Nie jest to może istny Dziki Zachód, ale jak dobrze wiemy, podmioty z tego sektora starające się zachować jak największą zgodność ich działań z przepisami i tak mają spore problemy z regulatorami. Przewodniczący CFTC ostrzega, że będzie jeszcze gorzej.

Czytaj więcej: Najbliższe 2 lata wiele zmienią w kwestii regulacji kryptowalut – twierdzi szef CFTC

Wszystko wskazuje, że niedługo w Korei Płd. powstaną ETF-y na bitcoina

Relacje Korei Południowej z rynkiem kryptowalut na przestrzeni lat bardzo się zmieniały. Swoje 3 grosze, a bardziej 40 mld USD strat dołożył do tego Do Kwon i Terraform Labs, którzy mocno nadszarpnęli wizerunek tej branży w 2022 roku. Jednakże teraz do władzy doszła partia, która bardziej sympatyzuje z cyfrowymi aktywami aniżeli je dyskryminuje. Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że deklarowała ona zmianę przepisów na bardziej przyjazne tej branży, a teraz przyszedł czas przekonać się czy politycy faktycznie dotrzymają słowa.

Czytaj więcej: Nowa władza w Korei Płd. zamierza zrealizować obietnicę dot. ETF-ów na BTC

Jack Dorsey już nie jest członkiem BlueSky. Wygląda na to, że się pokłócił o cenzurę

Twórca Twittera nie jest już członkiem zarządu BlueSky. Chodzi o platformę mającą być zdecentralizowanym odpowiednikiem Twittera. Obyło się bez oficjalnego wpisu, w którym przedsiębiorca wyjaśniłby powody swojego odejścia, ale jednak zasugerował co mogło skłonić go do podjęcia takiej decyzji. Nic nie wskazuje, by drogi obu stron miały się już ponownie skrzyżować.

Czytaj więcej: Założyciel Twittera porzuca swój projekt. Jego wpis sugeruje, co było powodem odejścia

Elon Musk uważa, że biologiczna inteligencja zanika

Ekscentryczny miliarder dość sceptycznie patrzy na przyszłość naszego gatunku, stąd upatruje wielkich nadziei w sztucznej inteligencji. Miliarder podczas swojego ostatniego wystąpienia na Global Conference podzielił się kilkoma swoimi przemyśleniami i wskazał, czego koniecznie musimy nauczyć AI.

Czytaj więcej: Elon Musk wskazuje problem społeczny, który wymaga pomocy AI

Kursy kryptowalut 07.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.