Elon Musk wskazuje problem społeczny, który wymaga pomocy AI | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk wskazuje problem społeczny, który wymaga pomocy AI

Karolina Zawodnik
Elon Musk

Znany przedsiębiorca stojący za technologicznymi gigantami tj. Tesla i SpaceX – Elon Musk – ujawnił, jaką przyszłość prawdopodobnie przyniesie ludzkości sztuczna inteligencja. Komentarze wydawane przez tego miliardera często budzą ciekawość wielu osób.


  • Zdaniem Elona Muska odsetek inteligencji biologicznej zmniejsza się z każdym miesiącem. Przedsiębiorca ten uważa, że ostatecznie wyniesie on mniej niż 1%,
  • Według dyrektora generalnego Tesli większość inteligencji, która w przyszłości zdominuje Ziemię, będzie miała charakter cyfrowy.

Dystopijne scenariusze ElonaMuska

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorców technologicznych poruszył tematykę sztucznej inteligencji podczas ostatniego ze swoich publicznych wykładów. Opowiedział on m.in. o swojej wizji przyszłości dla ludzkości oraz wpływie, jaki może nieść ze sobą AI.

Zgodnie z dystopijnymi prognozami ze strony Elona Muska, odsetek inteligentnych ludzi będzie malał z każdym kolejnym miesiącem. Uznał on, że w tym przypadku dojdzie nawet do spadku do 1%.

Według dyrektora generalnego Tesli w przyszłości biologiczna inteligencja będzie rzadkością stanowiącą bufor. Większa część inteligencji przybierze natomiast formę cyfrową. Elon Musk zaznaczył, że nie wie dokładnie, co ludzie będą wówczas robić. Mimo to jest on przekonany, iż potrzebujemy sztucznej inteligencji niosącej korzyści dla ludzkości.

Wskazówki na temat bezpieczeństwa AI

Elon Musk podzielił się także poradami na temat tego, co należy zrobić, aby sztuczna inteligencja nie była brutalna. W jego opinii ważne jest to, aby uczynić AI ciekawską i maksymalnie poszukującą prawdy.

Dyrektor generalny Tesli zaznaczył również, że aby skutecznie poszukiwać prawdy, należy nauczyć się jej mówienia, nawet wówczas, jeśli ta nie jest politycznie poprawna. Tylko w takim przypadku AI będzie w stanie wspierać cywilizację ludzką w przyszłości.

Przedsiębiorca ten odniósł się do scenariusza filmu pod tytułem „2001: Odyseja kosmiczna” opartego na podstawie scenariusza znanego pisarza science-fiction Arthura C. Clarke’a. W filmie tym sztuczna inteligencja zabiła całą załogę astronautów.

Elon Musk stwierdził, iż stało się tak, ponieważ została ona zmuszona do kłamstwa.

Dyrektor generalny Tesli nie po raz pierwszy wypowiedział się na temat AI. Kładzie on ogromny nacisk na to, aby sztuczna inteligencja mówiła prawdę od dłuższego czasu. Stworzył nawet własny startup na niej skoncentrowany oraz chatbota Grok zintegrowanego z platformą X.

Elon Muskreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.