Nowa władza w Korei Płd. zamierza zrealizować obietnicę dot. ETF-ów na BTC | Wiadomości | CrypS.

Nowa władza w Korei Płd. zamierza zrealizować obietnicę dot. ETF-ów na BTC

Karolina Zawodnik
Bitcoin ETF

Wiele znaków sugeruje, że Korea Południowa znajduje się o krok od zatwierdzenia bitcoinowych ETF-ów dla rynku spot. Byłby to kolejny kraj, który uruchomi takie fundusze giełdowe w tym roku.


  • Korea Południowa może być o krok od zatwierdzenia ETF-ów spot na BTC. Mogłoby to znacznie wpłynąć na krajobraz wirtualnych walut na terenie Azji,
  • Optymizm wśród zwolenników kryptowalut pojawił się w szczególności po zwycięstwie południowokoreańskiej partii politycznej przyjaznej kryptowalutom. 

ETF-y spot na BTC mogą powstać w Korei Południowej

Wprowadzenie bitcoinowych ETF-ów spot w Korei Południowej może oznaczać dużą zmianę dla lokalnej gospodarki. Za pośrednictwem takich funduszy do największej z kryptowalut przyciągnięci zostaliby inwestorzy instytucjonalni. Tym samym wspomniany kraj wzmocniłby swoja pozycję, jako innowacyjne centrum finansowe i lider technologiczny na terenie Azji. 

Co więcej, bitcoinowe ETF-y byłby w stanie przyciągnąć więcej zagranicznych inwestorów na rynek koreański. Tym samym doszłoby do promocji ekosystemu wirtualnych walut oraz powiązanych usług finansowych. 

Chociaż opozycyjna Partia Demokratyczna w Korei Południowej planuje kontynuować swoje zobowiązania wyborcze, lokalne organy nadzoru finansowego nie widzą obecnie żadnej podstawy prawnej do emisji i handlu kryptowalutowymi ETF-ami spot. Wobec tego wspomniana wyżej partia rozważa możliwość zmiany istniejących przepisów na wypadek, gdyby tamtejszy regulator wciąż niechętnie patrzył na takie fundusze. 

Reakcja społeczności kryptowalut

Wśród zwolenników wirtualnych walut pojawił się optymizm związany z najnowszymi doniesieniami z Korei Południowej. Wydanie pozwolenia na ETF-y spot na BTC w kolejnym kraju pozytywnie wpłynęłoby na zwiększenie adopcji czołowej kryptowaluty. 

Niegdyś aktywa kryptowalutowe były postrzegane na terenie Korei Południowej, jako wysoce spekulacyjne i ryzykowne. Obecnie jednak coraz więcej obywateli tego kraju się do nich przekonuje. 

Pomimo rosnącego entuzjazmu istnieją jednak poważne wyzwania i obawy. Główną przeszkodą do masowego przyjęcia kryptowalut z pewnością pozostaje ich zmienność cenowa. Co więcej, historycznie Korea Południowa miała burzliwą relację z wirtualnymi walutami. Oscylowała ona między wysoce rygorystycznymi przepisami, a bardziej przyjaznym podejściem w miarę dojrzewania rynku. 

Bitcoin ETFreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.