Najbliższe 2 lata wiele zmienią w kwestii regulacji kryptowalut - twierdzi szef CFTC | Wiadomości | CrypS.

Najbliższe 2 lata wiele zmienią w kwestii regulacji kryptowalut – twierdzi szef CFTC

Jacek Walewski
Regulacje kryptowalut

Przewodniczący amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarów (CFTC) – Rostin Behnam – jest przekonany, że urzędnicy z USA znów wezmą pod lupę kryptowaluty. Spodziewa się kolejnego „cyklu działań egzekucyjnych”. 


  • Rostin Behnam ostrzega, że przed rynkiem kryptowalut cięższe czasy,
  • W ciągu kolejnych dwóch lat mają nastąpić “działania egzekucyjne”.

Szef CFTC nie ma dobrych wieści

Behnam podczas 27. dorocznej konferencji Instytutu Milken powiedział, że regulatorzy zamierzają się zająć rynkiem kryptowalut.

Z mojego punktu widzenia, jako organu regulacyjnego, prawdopodobnie w ciągu najbliższych sześciu do 18 miesięcy lub sześciu do 24 miesięcy będziemy świadkami kolejnego cyklu działań egzekucyjnych, [wszystko] ze względu na cykl wzrostu wartości aktywów i zainteresowania inwestorów detalicznych

– powiedział i dodał, że “bez ram regulacyjnych, bez tej przejrzystości, bez narzędzi, których zwykle używamy jako organy regulacyjne, nadal będziemy świadkami oszustw i manipulacji”.

Wszystko dzieje się po tym, jak dowiedzieliśmy się, że platforma Robinhood stała się nowym celem SEC. Pracownicy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wysłali firmie zawiadomienie Wells, która zapowiada podjęcie wobec niej działań egzekucyjnych. Ma chodzić o rzekome naruszenie przepisów dot. papierów wartościowych. W praktyce chodzi o to, że na platformie można było obracać kryptowalutami.

Oberwały też Consensys, firma stojąca za portfelem MetaMask, i zdecentralizowana giełda kryptowalut Uniswap. I one ogłosiły, że  otrzymały podobne zawiadomienia, które nie zapowiadają niczego dobrego.

W minionych latach CFTC i SEC wszczęły kilka działań egzekucyjnych przeciwko m.in. Coinbase, Binance i FTX.

Co ze stablecoinami?

Wróćmy jeszcze do wypowiedzi Behnama. Został zapytany o prawdopodobieństwo uchwalenia ustawy o stablecoinach. Takowa powstała, ale nadal nie została przegłosowana w Kongresie.

Jest duży impet, jest wiele pomysłów, myślę, że kongresmeni po obu stronach podejmą wysiłki (…), ale obecnie uchwalenie przepisów jest trudne

– wyjaśnił Behnam, sugerując, że szansa na przegłosowanie regulacji jest niska.

Problem jest właśnie w tym: amerykańscy urzędnicy atakują firmy z rynku kryptowalut, a jednocześnie kongresmeni nie uchwalają stosownych regulacji, które pomogłyby podmiotom z branży działanie w bezpieczny pod kątem prawnym sposób.

Regulacje kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.