Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.09.2023]

Kursy kryptowalut 06.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 września 2023 roku.


Spis treści:


Grayscale dalej walczy o akceptację swojego ETF-a

Grayscale nie odpuszcza w walce o zielone światło wobec ich ETF-a opartego na cenie spot bitcoina. Firma wysłała kolejne pismo do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podkreślając swoją determinację w dążeniu do jego zatwierdzenia. Regulatorzy na razie są nieugięci, ale prawnicy firmy wskazują na ich brak argumentów, jakoby mieli odmówić wydania zgody na utworzenie tego rodzaju instrumentu finansowego.

Czytaj więcej: Grayscale idzie za ciosem i wysyła nowe pismo do SEC

Coinbase chce udzielać kryptowalutowych pożyczek

Giełda Coinbase szykuje się do uruchomienia nowego projektu, który ma na celu wypełnienie pewnej luki na rynku kryptowalut. Chociaż szczegóły są na razie owiane tajemnicą, spekuluje się, że może to być przełomowa inicjatywa. Chodzi o stworzenie platformy do udzielania pożyczek kryptowalutowych dla inwestorów instytucjonalnych.

Czytaj więcej: Coinbase szykuje ważny projekt, by wypełnić lukę na rynku kryptowalut

MetaMask wprowadza funkcję sprzedaży ETH

Popularna aplikacja do przechowywania kryptowalut – MetaMask – ogłosiła wprowadzenie nowej opcji, która ma na celu ułatwienie użytkownikom generowania większych zysków. Chodzi o funkcję bezpośredniej sprzedaży etherów, które są przechowywane w portfelu bez konieczności przesyłania ich na giełdy.

Czytaj więcej: MetaMask wprowadza nową opcję, która ułatwi użytkownikom generowanie zysków

Jim Cramer zwolennikiem Binance?

Dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – odniósł się w prześmiewczym stylu do pogłosek dot. tego, jakoby słynny prezenter telewizyjny miał wspierać giełdę. Jim Cramer w społeczności kryptowalut ma opinię osoby, której prognozy absolutnie mijają się z rzeczywistością.

Czytaj więcej: Binance jest uratowane! Changpeng Zhao drwi ze znanego prezentera

Synapse ma poważny problem

Nima Capital zostało oskarżone o dokonanie tzw. “rug pulla” po zrzuceniu 9 milionów tokenów SNY. Wielu inwestorów jest wściekłych, oskarżając firmę o działania szkodzące społeczności kryptowalut, bowiem kurs tego aktywa silnie zaczął spadać. Firma Synapse Network będąca popularnym mostem między blockchainami, którego natywnym tokenem jest właśnie SNY, może mieć teraz spore komplikacje.

Czytaj więcej: Rug pulle plagą w DeFi? Fundusz VC zrzuca nagle miliony tokenów SYN

Bitget chce pomóc w ochronie naszego kapitału w czasie bessy

Giełda Bitget wprowadza na rynek innowacyjny produkt o nazwie “Snowball”. Ma on na celu zapewnienie inwestorom stabilnej stopy zwrotu na niestabilnych i ostatnio niepewnych rynkach kryptowalut.

Źródło: Finance Magnates

Base doświadcza pierwszej awarii

Sieć warstwy 2 blockchaina Ethereum od giełdy Coinbase – Base – została uruchomiona niecały miesiąc temu, dokładnie to w dniu 9 sierpnia. Wczoraj zaliczyła swoją pierwszą poważną awarię, w wyniku której przez niecałą godzinę nie odbywała się produkcja nowych bloków. Z tego, co ustalono, to przyczyną usterki było zbyt szybko wprowadzona poprawka do protokołu sieci. Po okryciu przerwy w pracy przez programistów, sieć szybko została przywrócona do działania.

Marketcap stablecoina FDUSD rośnie o 51% w ciągu ostatniego miesiąca

Kapitalizacja rynkowa stablecoina FDUSD wzrosła o imponujące 51% w ciągu ostatnich 30 dni, osiągając wartość 394 milionów dolarów. Jest to zdecydowanie związane z niedawno ogłoszonym wsparciem tego aktywa przez giełdę Binance, która wskazuje go jako następcę BUSD.

Źródło: The Block

Kursy kryptowalut 06.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.