Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.07.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 06.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 lipca 2023 roku


Spis treści:


Bitcoin jest finansową rewolucją. CEO BlackRock nie ma wątpliwości

Prezes największego zarządcy inwestycjami na świecie udzielił ostatnio wywiadu, w którym bardzo ciepło wypowiedział się o rynku kryptowalut. Larry Fink, który niegdyś był dosyć sceptycznie nastawiony do tej klasy aktywów, od jakiegoś czasu jednak wspiera bitcoina i altcoiny. Teraz podzielił się swoimi spostrzeżeniami dot. szans, jakie oferuje nam bitcoin w świecie dzisiejszych finansów. Od razu czuć, że CEO BlackRock jest byczo nastawiony do BTC.

Czytaj więcej: CEO BlackRock w odważnych słowach mówi o wpływie BTC na światowe finanse

Binance szykuje się na nową hossę

Podczas ostatniej sesji Ask me Anything dyrektor generalny Binance opowiedział o swoim stosunku do bitcoinowych ETF-ów, obaw o przyszłość giełdy i kolejnej hossie na BTC. Changpeng Zhao wskazał termin, w którym jego zdaniem możemy spodziewać się pełnego przejęcia kontroli na rynku przez byki. Pewne jest jedno, Binance już teraz szykuje się na to, by zapewnić swoim klientom jak najdogodniejsze warunki korzystania ze swojej platformy, gdy to się wydarzy.

Czytaj więcej: Changpeng Zhao z Binance wskazuje czas rozpoczęcia się nowej hossy

Blur manipulował rynkiem NFT?

Odpalona w październiku zeszłego roku platforma do handlu niewymiennymi tokenami – Blur – bardzo szybko wzbiła się na szczyt w rankingu tego typu rynków i nieustannie walczy z OpenSea o fotel lidera. Oba serwisy zaczęły stosować różne strategie przyciągnięcia do siebie jak największej liczby inwestorów. Gdy w ostatnim czasie sektor NFT zaczął przeżywać kolejne załamanie cenowe, a takie topowe kolekcje, jak Bored Ape Yacht Club (BAYC) zaczęły lecieć na łeb, na szyję, wielu obserwatorów tego rynku wskazało działania Blur jako przyczynę tego stanu rzeczy.

Czytaj więcej: To nie my zabiliśmy NFT! Twórca Blur komentuje ostatnie spadki cen na rynku

Górnicy Bitcoina znowu rządzą. Świetne wyniki za ostatni kwartał

Zeszły rok nie był łatwy dla nikogo z rynku cyfrowych aktywów. Sroga kryptowalutowa zima bardzo dała się we znaki wszystkim, a szczególnie osobom zajmującym się miningiem pierwszej kryptowaluty. Pod koniec 2022 roku doświadczały one już takiego momentu, że wiele z nich rozważało wyłączenie swoich maszyn lub sprzedaż posiadanych bitcoinów, by opłacić koszty swojej działalności. Ta bowiem stała się bardzo nierentowna przez wysokie opłaty energii i szorowanie pierwszej kryptowaluty po dnie cenowym. Jednak ten rok jest zdecydowanie lepszy, a ostatni kwartał okazał się naprawdę łaskawy dla branży miningowej. Wyniki wskazują, że przychody górników dają powód do świętowania, bowiem naprawdę dawno nie było tak dobrze, jak teraz.

Czytaj więcej: Sytuacja Bitcoina się unormowała? Górnicy w końcu mają powody do świętowania

Sztuczna inteligencja typuje wynik potencjalnej wojny USA z Tajwanem

Amerykańska armia prowadzi obecnie testy pięciu modeli językowych dotyczących sztucznej inteligencji. Pentagon docelowo zamierza wykorzystać AI do usprawnienia przekazu informacji między poszczególnymi oddziałami żołnierzy w trakcie prowadzonych działań. Pierwsze wyniki badań okazały się ponoć zadawalające, jak przekazał podpułkownik sił powietrznych Matthew Strohmeyer. Sztuczna inteligencja otrzymała również rozkaz, by przedstawić scenariusz teoretycznego konfliktu zbrojnego między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Odpowiedź daje nieco do myślenia.

Czytaj więcej: Amerykańska armia bada wykorzystanie sztucznej inteligencji

Nowa platforma Zuckerberga zalicza świetny start

Dowodzona przez Marka Zuckerberga firma Meta wystartowała dziś z nową platformą społecznościową o nazwie Threads. Jest to odpowiednik Twittera, dla którego serwis zamierza być dużym konkurentem poprzez oferowanie analogicznych rozwiązań. Co by nie mówić, premierowy dzień działania nowego medium społecznościowego okazał się dużym sukcesem, bowiem jego twórca przekazał, że w ciągu pierwszych godzin odnotowano już 10 mln aktywnych użytkowników.

Źródło: Decrypt

Kolejna firma ucieka z USA w wyniku presji regulacyjnej

Platforma do handlu instrumentami pochodnymi – Bakkt – zaczyna się rozglądać na nową destynacją, gdzie można byłoby skupić się bardziej na rozwoju swoich działań. Dyrektor generalny giełdy zdradził, że na oku mają Wielką Brytanię, Hongkong i kraje Unii Europejskiej. Ze smutkiem stwierdził, że amerykański rynek nie rozwija się w takim tempie, jak powinien, a do tego sprawa braku odpowiednich regulacji znacząco utrudnia funkcjonowanie na nim.

Źródło: The Block

ChatGPT traci na popularności

Chociaż słynny chatbot od firmy OpenAI nadal jest numerem jeden na rynku narzędzi pomagających w tworzeniu treści i odpowiadaniu na pytania przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, to po raz pierwszy od momentu jego premiery zaliczył spadek użytkowników. Wyniki za czerwiec okazały się niższe o 9,7% niż w poprzednim miesiącu. Sporą redukcję użytkowników odnotowano w Stanach Zjednoczonych. Tam bowiem poziom osób korzystających z ChatGPT spadł o 10,3%.

Źródło: Tokenist

Celsius z kolejnymi kłopotami. Nowe zarzuty dla Mashinsky’ego?

Upadły kryptowalutowy pożyczkodawca ma wiele za uszami. Po tym, jak udało się ustalić, że firma od lat zmagała się z kryzysem płynności i praktycznie od samego początku nie była do końca wypłacalna, a w swoich księga posiadała straszny bałagan, teraz Celsiusowi przyjrzało się amerykańskie Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Według śledczych firma oraz jej były dyrektor generalny – Alex Mashinsky – zdążyli złamać wiele przepisów obowiązujących w Stanach Zjednoczonych. Doszukano się ponoć również dowodów na to, że przedsiębiorca celowo oszukał tysiące inwestorów w kwestii bezpieczeństwa środków na platformie. Jeśli wszystko się potwierdzi, to Mashinsky jeszcze w lipcu otrzyma akt oskarżenia od Sądu Federalnego.

Źródło: Reuters

Kursy kryptowalut 06.07.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.