CEO BlackRock w odważnych słowach mówi o wpływie BTC na światowe finanse | Wiadomości | CrypS.

CEO BlackRock w odważnych słowach mówi o wpływie BTC na światowe finanse

bitcoin

Dyrektor generalny BlackRock – Larry Fink – wyraził swoje pozytywne nastawienie do kryptowalut. Jego uwagi pojawiły się w momencie, gdy największa na świecie firma zarządzająca aktywami złożyła wniosek o zatwierdzenie nowego funduszu giełdowego (ETF) opartego na bitcoinie.


Sytuacja miała miejsce w dniu 5 lipca 2023 r. na łamach programu emitowanego przez Fox Business. W tym właśnie odcinku Fink stwierdził, że:

Kryptowaluty, to cyfryzacja złota, a amerykańskie organy regulacyjne powinny zastanowić się, jak ETF bezpośrednio powiązany z bitcoinem mógłby zdemokratyzować finanse. Bitcoin to międzynarodowe aktywo. Nie opiera się na żadnej konkretnej walucie, dlatego może reprezentować alternatywne rozwiązanie dla inwestorów.

BlackRock traktuje bitcoina jako zabezpieczenie przed inflacją

Co ciekawe, Fink zasugerował, że bitcoin może być świetnym rozwiązaniem do walki z inflacją. Bez wątpienia takie słowa od osoby zarządzającej aktywami o wartości ponad 10 bilionów dolarów mogą pozytywnie wpłynąć na cały sektor kryptowalut. Warto w tym miejscu podkreślić, że właśnie BlackRock pod przewodnictwem Finka stara się o uruchomienie ETF opartego na BTC.

Niestety nie jest jeszcze jasne, czy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi ten instrument inwestycyjny, biorąc pod uwagę, że do tej pory odrzuciła wszystkie zgłoszone wnioski o ETF oparte na BTC. Niemniej jednak, idąc za BlackRock, wiele poważnych graczy również złożyło wnioski o przyznanie bitcoin ETF. 

Bitcoin przyciąga instytucje finansowe

Samo dążenie BlackRock do stworzenia ETF opartego na bitcoinie i poparcie Finka dla tego aktywa jako zdigitalizowanego złota odzwierciedla znaczącą zmianę w postawie dużych instytucji finansowych wobec najpopularniejszej na świecie kryptowaluty. Powiedzmy sobie szczerze – najwięksi gracze, którzy do tej pory potępiali cyfrowe aktywa, sami postanawiają w nie inwestować. 

Jeżeli uda nam się stworzyć więcej tokenizowanych aktywów i papierów wartościowych na wzór bitcoina, to moglibyśmy zrewolucjonizować finanse

– powiedział Fink w rozmowie z Fox Business.

Działania BlackRock idące w kierunku uruchomienia funduszu ETF opartego na bitcoinie oraz pozytywne nastawienie Finka do kryptowalut przyczyniły się do zwiększenia zainteresowania BTC na rynkach finansowych. W odpowiedzi na jego uwagi, niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych z sektora kryptowalut sugerują, taka sytuacja może spowodować wzrost cen niektórych aktywów, w tym właśnie bitcoina.

Komicznie wskazuje się, że takie formułowanie treści przez CEO BlackRock może doprowadzić do nagłego wzrostu cen BTC, a zatem dojdzie do ,,Pompy Finka”. W chwili publikacji artykułu cena BTC wynosi 30 744 dolarów, co oznacza wzrost o 0,2% w ciągu ostatnich 24 godzin. 

Wykres przedstawia kurs BTC/USD. Źródło: TradingView.

Mamy nadzieję, że na skutek dołączenia do branży kryptowalut tak wielkich graczy jak BlackRock, dojdzie do większej akceptacji kryptowalut zarówno w sektorze finansowym, jak i tradycyjnym biznesie.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.