Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.06.2024]

Kursy kryptowalut 06.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 06 czerwca 2024 r.


Spis treści:


Szefowa SFC wymienia silne cechy bitcoina

Julia Leung otwarcie przyznała, że bitcoin to solidny nośnik wartości, które świetnie sobie radzi w dłuższej perspektywie mimo różnych utrudnień, które pojawiały na jego drodze w przeszłości. Szefowa hongkońskiej Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) opowiadała podczas swojego wystąpienia o tym, co stanowi o sile stojącej na BTC technologii blockchain.

Czytaj więcej: Bitcoin to silne aktywo – mówi szefowa SFC w Hongkongu i wymienia zalety technologii blockchain

Nowy stablecoin na rynku, który pozwoli zarobić na jego posiadaniu

Rynek cyfrowych aktywów stale ewoluuje i otrzymujemy tego doskonały przykład. Firma specjalizująca się w stablecoinach wypuści niebawem nową kryptowalutę, która będzie posiadać przełomową funkcjonalność dla inwestorów. Co prawda, nie będzie dostępna dla wszystkich państw, ale to również pokazuje pewien problem, przed jakim stoi wiele jurysdykcji.

Czytaj więcej: Nowy token od Paxos to gamechanger dla rynku stablecoinów i forex

Gary Gensler studzi oczekiwania na ETF na Ethereum

Sytuacja związana z powstaniem spotowych ETF-ów na ether to zupełnie inna para kaloszy niż w przypadku uruchomionych funduszy giełdowych na bitcoina. SEC zupełnie inaczej rozgrywa to wszystko i mimo pozornego “klepnięcia” wniosków od potencjalnych emitentów, nie jest skora do wydania w pełni zielonego światła. Teraz przewodniczący tej komisji – Gary Gensler – wylał na łby oczekujących inwestorów wiadro zimnej wody w tej sprawie.

Czytaj więcej: Kolejne schody w sprawie ETF-ów na Ethereum. Gary Gensler mówi o dalszych opóźnieniach

Potęga Cardano jest budowana w ciszy? Hoskinson ujawnia kilka big newsów

Hejt na Cardano w ostatnim czasie mocno przybrał na sile, co nie umknęło uwadze głównego twórcy tego blockchaina. Twierdzi on jednak, że większość tych opinii nie pokrywa się ze stanem faktycznym, a niebawem sieć ta pokaże swój prawdziwy potencjał i uciszy niedowiarków.

Czytaj więcej: “Jesteśmy o krok od historycznej zmiany” – twórca Cardano wymienia dowody na świetlaną przyszłość tego blockchaina

Cyfrowi nomadzi – wszystko, co warto wiedzieć o tym stylu życia. Kilka porad od eksperta

Okres letni to czas urlopów i różnych podróży. A jakby połączyć tak pracę ze stałym zmienianiem swojego miejsca przebywania i wykonywać swój zawód z dowolnego miejsca na świecie? Idea cyfrowych nomadów narodziła się już dawno temu, ale dopiero w ostatnich latach zaczęła zdobywać coraz więcej praktykujących ją fanów. Z tego artykułu dowiecie się, z jakich branż można najczęściej trafić na zwolenników takiego trybu życia, jakie są tego zalety i wady, w jakich regionach jest najprościej zacząć oraz gdzie pomocne okazują się kryptowaluty.

Czytaj więcej: Cyfrowi nomadzi. Kim są i dlaczego wybierają taki tryb pracy?

Binance przywraca płatności za kryptowaluty za pomocą karty Visa!

Po kilku miesiącach od wyłączenia możliwości uiszczania opłat za transakcje dokonywane na platformie Binance w wyniku problemów regulacyjnych, giełda przywróciła korzystanie z kart Visa oraz Mastercard!

Arthur Hayes wycofuje się z inwestycji w PENDLE?

Współzałożyciel giełdy BitMEX był dotychczas jednym z najbardziej znanych promotorów projektu PENDLE w społeczności kryptowalut. Hayes skupował tokeny tej platformy od czerwca zeszłego roku i wielokrotnie prognozował, że stanie się kiedyś ona największym DEX-em na tym rynku. Teraz jednak wycofał sporą ilość coinów, które dotychczas stake’ował, co wywołało momentalnie spekulacje, jakoby byłby to sygnał do ich sprzedaży.

Kursy kryptowalut 06.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.