"Jesteśmy o krok od historycznej zmiany" - twórca Cardano wymienia dowody na świetlaną przyszłość tego blockchaina | Wiadomości | CrypS.

“Jesteśmy o krok od historycznej zmiany” – twórca Cardano wymienia dowody na świetlaną przyszłość tego blockchaina

Cardano przyszłość

Pokuszę się o stwierdzenie, że Cardano jest najbardziej krytykowaną siecią spośród topowych blockchainów na tym rynku. Zresztą widać to często w komentarzach dot. artykułów o tym ekosystemie. Hejt na niego napływa z różnych stron świata, co nie umknęło uwadze twórcy tej sieci, czyli Charlesowi Hoskinsonowi. 


  • Blockchain Cardano oraz jej natywna kryptowaluta – ADA – przez wiele osób z tej społeczności są uważane za przykład “żywego trupa”, którego lata świetności są już daleko za nimi. Hoskinson przyznaje, że nigdy wcześniej nie widział tak ogromnej skali opinii niepokrywających się z rzeczywistością na ten temat,
  • Programista zdecydował się więc opowiedzieć o tym, jakie fundamenty buduje jego zespół, by rozszerzyć zakres działań ekosystemu Cardano. Wskazał na kluczowe partnerstwa, organizowane wydarzenia oraz nadchodzący hard fork.

Cardano przechodzi czas infamii?

Cardano to “Łańcuch duchów”, Cardano to “śmieć”, Cardano “jest do kitu”. To opinie, na które często mogę natrafić czytając komentarze w mediach społecznościowych odnośnie publikowanych przez Cryps.pl artykułów o działaniach związanych z tym ekosystemem.

Czy nasi czytelnicy przejawiający taki stosunek do tego projektu mają rację czy są może jednak w błędzie? Prawda jest taka, że im ciszej jedziesz, tym dalej zajedziesz, a zespół deweloperów tego blockchaina działa bez potrzeby większego rozgłosu.

Sytuacja tokena ADA na wykresie cenowym nie wygląda od kilkunastu miesięcy za wesoło, ale do tego jeszcze przejdziemy później.

Dziś do tematu szerzącej się niechęci wobec Cardano odniósł się jego główny twórca, czyli Charles Hoskinson. Nie ukrywał on, że frustruje go poziom krytyki, jaka spada na ten blockchain, zaznaczając przy tym, że w większości przypadków jest ona grubo przesadzona.

Nigdy w mojej karierze nie widziałem tak głębokiego rozdźwięku między rzeczywistością a opiniami kryptowalutowych influencerów dotyczącymi postrzegania Cardano w mediach w porównaniu z jego rzeczywistymi podstawami

– napisał programista.

Hoskinson zapewnia, że Cardano jest “o krok od przełomowych wydarzeń”, które zupełnie odmienią postrzeganie tego blockchaina przez całą branżę. Przede wszystkim wskazuje tutaj na zaplanowany na drugą połowę 2024 roku hard fork Chang.

Jego następstwem ma być to, że sieć Cardano przejdzie na bardziej zdecentralizowane struktury zarządzania, co pozwoli społeczności tego łańcucha mieć większy wpływ na rozwój oraz finansowanie projektów w tym ekosystemie.

Programista wskazał również na inne warte uwagi inicjatywy, które są dowodem potencjału całego projektu. Wymienił tutaj innowacyjne technologie, które pojawiają się w tej sieci, takie jak np. Hydra, czyli protokół do skalowania sieci warstwy 2. Wymienił również partnerstwa z innymi sieciami, jak Midnight i Prism.

Jesteśmy o krok od najważniejszego hard forku w historii projektu, mnóstwo społecznościowych aplikacji DApps szybko rośnie, jesteśmy liderem branży w skalowaniu prac badawczo-rozwojowych, Rare Evo będzie ogromnym wydarzeniem, szczyt Fundacji będzie ogromny, będziemy na Token 2049, technologie takie jak Hydra dojrzewają, mamy sieci partnerów, Midnight, Prism, mnóstwo wydarzeń społecznościowych, katalizator, a potem konwencję konstytucyjną w Argentynie.

–  stwierdził Hoskinson.

Kurs ADA jednak wciąż rozczarowuje

Pamiętacie jeszcze 2022 rok? No nie było on najlepszy dla branży blockchaina i kryptowalut, a pisząc wprost, był to dość bolesny okres dla tego sektora. Jednakże nawet wtedy, gdy kryptozima przybrała mocno na sile, kurs i kapitalizacja rynkowa tokena ADA były w o wiele lepszej formie niż obecnie.

Obecnie marketcap tego altcoina wynosi 16,3 miliarda dolarów, co plasuje go na 10. miejscu największych projektów na rynku. 2 lata temu poziom ten był nieco wyższy i wynosił 16,8 miliarda dolarów, a jeszcze wcześniej, w roku 2021 roku, lokalny szczyt wynosił 18 miliardów dolarów.

Co do ceny ADA, to widzicie na poniższym wykresie, że token ten w dalszym ciągu nie potrafi wybić się z pewnego przedziału i nadal jest bardzo tani. Aktualnie jego kurs wynosi 0,45 dolara, co przekłada się na spadek o 3% w skali miesiąca.

Handel nim jest więc dosyć płaski. Wolumen dobowy wynosi dziś 266 mln dolarów, co oznacza, że kryptowaluta zajmuje dopiero 34. miejsce na rynku.

Pozostaje nam więc czekać na to, co zadzieje się po zapowiadanym hard forku Cheng. Może cena w końcu zacznie się podnosić na swoim wykresie, a narracja wokół tego ekosystemu stanie się nieco łagodniejsza.

Cena Cardano
Wykres cenowy ADA na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Cardano przyszłośćreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.