Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.06.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [06.06.2023]

Kursy kryptowalut 06.06.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 6 czerwca 2023 roku


Spis treści:


SEC w ataku, dzień po dniu. Ktoś otrzymał pozew znów

Ludzie Gary’ego Genslera nie zwalniają tempa i pracują w pocie czoła, by napsuć krwi firmom z branży kryptowalut. Po ataku na Binance przeszedł czas na kolejny pozew sądowy przeciwko innej giełdzie. Motywy są te same, tylko doszły dodatkowe przykłady tego, co SEC postrzega jako papiery wartościowe, chociaż nigdzie nie jest to prawnie stwierdzone.

Czytaj więcej: SEC kontynuuje pogrom kryptowalut! Kolejny giełdowy gigant pozwany

Kto jeszcze ucierpiał przez wczorajszy pozew SEC?

Jeżeli największa giełda kryptowalut na świecie otrzymuje oficjalny pozew sądowy od SEC, to pewne jest, że odbije się to na wielu podmiotach z tego sektora. I nie inaczej się stało, bowiem akcje wielu firm w następstwie tego wydarzenia poleciały w dół.

Czytaj więcej: Problemy Binance wpływają na cały rynek kryptowalut

Panika na rynku kryptowalut

Wczorajszy pozew ze strony SEC przeciwko Binance doprowadził do tego, że inwestorzy w popłochu zaczęli likwidować swoje długie pozycje. Finalnie w ciągu kilku godzin setki milionów dolarów z tak zwanego grania na ”longach” zostało wycofanych. Indeks Strachu i Chciwości również wskazuje, że uczestnicy rynku kryptowalut przestali być pewni swego.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina spada po pozwie SEC przeciwko Binance. Na rynku kryptowalut ponownie zapanował „strach”

AVP – gamechanger dla metaverse’u?

Firma Apple zaprezentowała swój nowy wynalazek – Apple Vision Pro. Jak stwierdził CEO firmy, Tim Cook, specjalne gogle pozwolą doświadczyć zupełnie innych wrażeń z eksplorowania wirtualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości. Produkt pojawi się na rynku dopiero za jakiś czas, ale warto już teraz zacząć odkładać pieniądze, gdyż sprzęt nie jest tani.

Czytaj więcej: Apple prezentuje rewolucyjny produkt, który ma odmienić postrzeganie Metaverse’u

Nie ufajcie kryptowalutowym influencerom

Rynek kryptowalut od zawsze zmagał się z problemem cyberprzestępczości. W sieci nie brakuje również różnych oszustów, którzy próbują wyłudzić od nas dostęp do naszych cyfrowych aktywów. Co gorsza, również często ”wpływowe” osoby posiadające spore zasięgi w Internecie zaczynają żerować na ludzkiej naiwności. Ostatnie doniesienia potwierdzają tylko, że jeśli czytamy na wallu znanej osoby, że namawia nas do udziału w jakiejś inwestycji, to lepiej omijać ten temat szerokim łukiem.

Czytaj więcej: Inwestorzy stracili ok. 2 mln USD przez scamy promowane przez pseudokryptoinfluencerów

Łup z okradzionych portfeli Atomic trafił do miksera kryptowalut

Wygląda na to, że wyśledzenie 32 mln dolarów, które zostały ukradzione w sobotę z portfeli Atomic Wallet, może być trudniejsze niż się zdawało. Bowiem napastnik, lub grupa, zaczął przepuszczać przechwycone kryptowaluty przez Sindbada, popularny mikser kryptowalut. Z tego narzędzia między innymi korzystają hakerzy z północnokoreańskiej grupy Lazarus.

Źródło: Bitcoinist.com

Miliardowa inwestycja w zieloną energię z wulkanu w Salwadorze

Emitent USDT – Tether – od jakiegoś czasu mocno angażuje się w rynek bitcoina. Raz, że firma postanowiła lokować część zysków w pierwszej kryptowalucie, to chce również wspierać jej wydobycie przy wykorzystaniu zielonej energii. W zeszłym tygodniu ogłoszono współpracę z platformą miningową z Urugwaju, a teraz CTO firmy – Paulo Ardoino – przekazał, że uczestniczą w inwestycji opiewającej na 1 mld dolarów, której celem jest pozyskiwanie energii z wulkanów w Salwadorze.

Źródło: Tether.to

Rosyjski śledczy wziął ponad 1 tys. BTC łapówki

Para rosyjskich hakerów przekupiła śledczego, który uczestniczył w dochodzeniu dotyczącym cyberprzestępczości z ich udziałem. Marat Tambiev, bo tak się nazywa stojący na straży sprawiedliwości funkcjonariusz, wziął ponoć 1032 bitcoiny warte 28 mln dolarów jako łapówkę. Jego zadaniem było dopilnowanie, by nawet w przypadku wyroku skazującego dla hakerów, nie doszło do konfiskaty posiadanych przez nich kryptowalut.

Źródło: Protos.com

Kursy kryptowalut 06.06.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.