Apple prezentuje rewolucyjny produkt, który ma odmienić postrzeganie Metaverse'u | Wiadomości | CrypS.

Apple prezentuje rewolucyjny produkt, który ma odmienić postrzeganie Metaverse’u

Patryk Chodyniecki
Apple

Apple zapowiedziało headset do rzeczywistości rozszerzonej (AR) o nazwie Apple Vision Pro, który „bezszwowo” łączy prawdziwy i cyfrowy świat. Jak działa ta technologia? W jaki sposób produkt wpływa na rynek kryptowalut? 


Według dyrektora generalnego firmy – Tim’a Cook’a  – Apple Vision Pro jest pierwszym produktem, który realnie zmienia perspektywę metaverse. Samo urządzenie wygląda jak para gogli narciarskich. Ponadto, posiada ono osobny pakiet baterii i jest sterowane za pomocą oczu, rąk i głosu. Cena startowa to 3 499 dolarów. Apple Vision Pro ma trafić na rynek prawdopodobnie w styczniu 2024 roku. 

Apple i metaverse

Firma technologiczna zdecydowała się nazwać swoją technologię pierwszym przestrzennym komputerem. Ogłoszenie o jego wprowadzeniu na rynek wywołało spore zamieszanie na rynku metaverse, gdyż Apple odcina się od tego nazewnictwa. Zamiast tego używa terminu ,,okulary przestrzenne”. Niemniej jednak nawet popularni twórcy internetowi – w tym Bilawa Sidhu, twórca technologii opartej na AI oraz były pracownik Google –  zauważają, że chociaż Apple nie używa bezpośrednio nazewnictwa metaverse, to i tak okulary są znaczącym krokiem w kierunku tej technologii. 

Do czego zostaną wykorzystane okulary Apple?

Głównymi odbiorcami technologii mają być klienci z branży gamingu, komunikacji czy pracy zdalnej. Vision Pro od Apple ma zarówno funkcje rzeczywistości rozszerzonej, jak i wirtualnej. Produkt ten może sprawić, że aplikacje będą wyświetlane w przestrzeni fizycznej wokół użytkownika lub mogą dostarczyć w pełni wirtualne doświadczenie za pomocą trybów takich jak Immersive Environments.

Za pomocą visionOS, pierwszego na świecie systemu operacyjnego przestrzennego, Vision Pro pozwala użytkownikom interaktywnie korzystać z treści cyfrowych w sposób, który sprawia, że wydają się one fizycznie obecne w ich przestrzeni 

Tokeny metaverse w dół

Niestety pomimo wprowadzenia nowej technologii pośrednio powiązanej z metaverse odnotowano spadek akcji i tokenów związanych z tą branżą. Przykładowo, najwyżej oceniony token metaverse Internet Computer (ICP) spadł o 9,5% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy drugi i trzeci z najwyżej ocenianych The Sandbox (SAND) i Decentraland (MANA) również spadły o odpowiednio 12,7% i 11,2%.Ponadto, całkowita kapitalizacja rynku tokenów metaverse spadła o 10% do kwoty 7,7 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Applereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.