Problemy Binance wpływają na cały rynek kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Problemy Binance wpływają na cały rynek kryptowalut

Binance

Od wczoraj rynek kryptowalut żyje pozwem SEC przeciwko Binance. Okazuje się, że ten miał szeroki wpływ na całą branżę blockchaina.


Cios w Binance to zarazem uderzenie w akcje kryptowalutowych firm

Nim przejdziemy stricte do rynku cyfrowych aktywów, warto zauważyć, co działo się w kontekście afery dot. Binance na “zwykłym” parkiecie. Interesują nas oczywiście akcje firm, które działają na rynku blockchaina.

I tak np. akcje Coinbase Global Inc. straciły w krótkim czasie ponad 10% swojej wartości. Oczywiście powodem było to, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Binance. Warto jednak pamiętać, że samo Coinbase też ma z regulatorem na pieńku. Problemy firmy Changpeng Zhao to zapewne zapowiedź tego, co czeka amerykańską giełdę kryptowalut.

Oberwała też spółka MicroStrategy Inc., która inwestuje w bitcoiny. W tym wypadku mowa o 9% spadku – do ceny 276,36 USD za akcję. W tle dostało się też spółkom kopiącym bitcoiny, w tym Riot Platforms Inc. i Marathon Digital Holdings Inc.. Ich akcje potaniały po ogłoszeniu decyzji SEC o 9%.

Inwestorzy uciekają z Binance

To nie koniec. Według danych firmy analitycznej Nansen, na giełdzie Binance odnotowano też spore wypłaty środków. Wyciągnięto z niej aktywa warte 999 milionów USD. Środki te częściowo trafiły chyba na OKX – na tę platformę wpłacono aż 190 milionów USD w tokenach i kryptowalutach.

Do tego doszła dziwna transakcja, jaka miała miejsce 8 godzin przed ogłoszeniem wiadomości o pozwie autorstwa SEC. Pewien tajemniczy trader otworzył wartą 20 mln USD krótką pozycję na BNB. Kim był ów inwestor z niebywałym wręcz wyczuciem czasu? Nie wiemy, ale niektórzy sugerują, że był to przykład insider tradingu.

Bitcoin i ether także tanieją

Oczywiście doszło też do korekty na rynku kryptowalut. Bitcoin kosztuje w jej efekcie 25 707 USD, czyli blisko 8% mniej niż 7 dni temu i 3,5% mniej niż dobę temu. Z kolei ether potaniał do 1819 USD, co z kolei oznacza spadek o 5% w skali tygodnia i 2,5% w ciągu 24 h.

Źle wyglądają też nastroje. Indeks strachu i chciwości spadł do 44, czyli silnego strachu wśród inwestorów.

Na rynku Ethereum także zapanował strach.

Binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.