Problemy Binance wpływają na cały rynek kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Problemy Binance wpływają na cały rynek kryptowalut

Jacek Walewski
Binance

Od wczoraj rynek kryptowalut żyje pozwem SEC przeciwko Binance. Okazuje się, że ten miał szeroki wpływ na całą branżę blockchaina.


Cios w Binance to zarazem uderzenie w akcje kryptowalutowych firm

Nim przejdziemy stricte do rynku cyfrowych aktywów, warto zauważyć, co działo się w kontekście afery dot. Binance na „zwykłym” parkiecie. Interesują nas oczywiście akcje firm, które działają na rynku blockchaina.

I tak np. akcje Coinbase Global Inc. straciły w krótkim czasie ponad 10% swojej wartości. Oczywiście powodem było to, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Binance. Warto jednak pamiętać, że samo Coinbase też ma z regulatorem na pieńku. Problemy firmy Changpeng Zhao to zapewne zapowiedź tego, co czeka amerykańską giełdę kryptowalut.

Oberwała też spółka MicroStrategy Inc., która inwestuje w bitcoiny. W tym wypadku mowa o 9% spadku – do ceny 276,36 USD za akcję. W tle dostało się też spółkom kopiącym bitcoiny, w tym Riot Platforms Inc. i Marathon Digital Holdings Inc.. Ich akcje potaniały po ogłoszeniu decyzji SEC o 9%.

Inwestorzy uciekają z Binance

To nie koniec. Według danych firmy analitycznej Nansen, na giełdzie Binance odnotowano też spore wypłaty środków. Wyciągnięto z niej aktywa warte 999 milionów USD. Środki te częściowo trafiły chyba na OKX – na tę platformę wpłacono aż 190 milionów USD w tokenach i kryptowalutach.

Do tego doszła dziwna transakcja, jaka miała miejsce 8 godzin przed ogłoszeniem wiadomości o pozwie autorstwa SEC. Pewien tajemniczy trader otworzył wartą 20 mln USD krótką pozycję na BNB. Kim był ów inwestor z niebywałym wręcz wyczuciem czasu? Nie wiemy, ale niektórzy sugerują, że był to przykład insider tradingu.

Bitcoin i ether także tanieją

Oczywiście doszło też do korekty na rynku kryptowalut. Bitcoin kosztuje w jej efekcie 25 707 USD, czyli blisko 8% mniej niż 7 dni temu i 3,5% mniej niż dobę temu. Z kolei ether potaniał do 1819 USD, co z kolei oznacza spadek o 5% w skali tygodnia i 2,5% w ciągu 24 h.

Źle wyglądają też nastroje. Indeks strachu i chciwości spadł do 44, czyli silnego strachu wśród inwestorów.

Na rynku Ethereum także zapanował strach.

Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.