Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.09.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.09.2023]

Kursy kryptowalut 05.09.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 5 września 2023 roku.


Spis treści:


Przyszły rok przyniesie wiele złego dla USA – twierdzi Raoul Pal

Ekspert finansowy oraz były dyrektor banku Goldman Sachs – Raoul Pal – przekonuje, że kryptowaluty mogą być odpowiedzią na rosnące problemy gospodarcze Amerykanów. Według niego, cyfrowe aktywa nie są wyłącznie formą inwestycji, ale też sposobem na ochronę przed inflacją. Ta natomiast od przyszłego roku może zacząć znowu rosnąć, bowiem Stany Zjednoczone ponownie będą dodrukowywać dolary. Jego zdaniem jedynie zakup kryptowalut oraz udziałów w akcjach spółek technologicznych może uratować obywateli tego kraju przez ubóstwem.

Czytaj więcej: Kryptowaluty są jedynym ratunkiem dla Amerykanów! Twierdzi Raoul Pal

Arthur Hayes wskazuje, kiedy zaczęła się nowa hossa na kryptowaluty

Arthur Hayes, były dyrektor generalny giełdy kryptowalut BitMEX, twierdzi, że kolejna hossa bitcoina już się rozpoczęła. Podczas swojego wystąpienia na Korea Blockchain Week wrócił pamięcią do wydarzeń sprzed kilku miesięcy, gdy w Stanach Zjednoczonych zaczęły upadać kluczowe banki. Wtedy to Rezerwa Federalna uruchomiła specjalny program mający na celu uratowanie tego typu instytucji przed kolejnymi katastrofami. Zdaniem przedsiębiorcy to wydarzenie doprowadziło do wybudzenia się BTC z niedźwiedziego snu i od tego momentu możemy mówić o początku nowej hossy.

Czytaj więcej: Hossa już się rozpoczęła. Arthur Hayes datuje jej początek i czas kolejnych wzrostów BTC

Rządowe witryny zostały wykorzystane do kampanii phishingowej

Użytkownicy popularnego cyfrowego portfela MetaMask stali się celem ataku phishingowego, w którym hakerzy wykorzystali oficjalne strony rządowe. Incydent ten podkreśla rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa w sektorze Web3. Na oficjalnych witrynach rządów wielu państw pojawiły się linki przekierowujące internautów na fałszywą stronę, która miała służyć hakerom do kradzieży środków.

Czytaj więcej: Oficjalne strony rządowe użyte do phishingu dot. MetaMaska

Na pełną decentralizację Ethereum możemy czekać nawet 20 lat

Współzałożyciel Ethereum – Vitalik Buterin – przyznaje, że sieć ma problemy z centralizacją. Programista przedstawia jednak potencjalne rozwiązania tych wyzwań, by uczynić sieć bardziej zdecentralizowaną. Jednakże wyzwaniem są tutaj wysokie koszty, które między innymi dotyczą bycia walidatorem tego blockchaina. Docelowo, jak wskazał Buterin, kiedyś być może będzie możliwe uruchomienie niezależnego węzła sieciowego z pozycji urządzenia mobilnego.

Czytaj więcej: Ethereum jest uzależnione od centralizacji. Vitalik Buterin mówi, jak rozwiązać ten problem.

Mobilna koparka do miningu BTC

Firma BitMaker wprowadza na rynek przenośną mikro-koparkę Bitcoina, dzięki której użytkownicy będą mieli możliwość wydobywania  pierwszej kryptowaluty w dowolnym miejscu. Chociaż od początku wiadomym jest, że nie zarobimy kokosów dzięki temu urządzeniu, które mieści się w dłoni dorosłego człowieka, to chodzi o bycie bliżej praktyki związanej z wydobywaniem cyfrowych aktywów.

Salwador wprowadzi edukację o bitcoinie w szkołach

Władze Salwadoru, czyli pierwszego kraju na świecie, który uznał BTC za prawny środek płatniczy, planują teraz wprowadzenie programu edukacyjnego dotyczącego tego aktywa w szkołach już od przyszłego roku. To kolejny krok teg0 państwa w kierunku pełnej adopcji tej kryptowaluty.

Altcoiny są ”skażone” i się już nie podniosą – ostrzega Matrixport

Firma Matrixport wydała ostrzeżenie dotyczące potencjalnych problemów z altcoinami. Według niej sektor alternatywnych cyfrowych monet może zaliczyć kolejne spadki na wykresach cenowych. Wskazuje się tutaj kilka czynników, które będą miały wpływ na pogłębienie się spadków. Jednym z nich jest to, że giełda FTX planuje sprzedać aktywa o wartości 3,4 mld dolarów, może znacznie odbić się na kursach topowych altcoinów.

Źródło: Daily Coin

Visa uruchamia płatności w stablecoinach na Solanie

Firma płatnicza Visa ogłosiła, że rozpocznie obsługę płatności przy użyciu stablecoinów w sieci Solana, wskazując na rosnące zainteresowanie tradycyjnego sektora finansowego technologią blockchain. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, celem programu pilotażowego jest zapewnienie ”przepustowości transakcyjnej klasy korporacyjnej” przy zachowaniu niskich kosztów. W ramach testów zaproszono dwie firmy handlowe

Źródło: Bitcoinist

Elon Musk jest zaangażowany w dogecoina dłużej, niż myślano

W nowej biografii Elona Muska ujawniono, jak głęboko zaangażowany jest miliarder w rozwój i popularyzację dogecoina. Okazuje się, że CEO Tesli już wiele lat temu nosił się z zamiarem stworzenie specjalnej platformy społecznościowej, na której użytkownicy będą płacić za zweryfikowane profile, a twórcy contentu będą mogli monetyzować publikowane treści. W tym wszystkim jednak ważną kwestię pełni wzmianka o wykorzystaniu do tego wszystkiego dogecoina.

Kursy kryptowalut 05.09.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.