Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.07.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [05.07.2024]

Kursy kryptowalut 05.07.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 5 lipca 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin spadł do poziomów z końca lutego

Bitcoin spada dalej i niewykluczone jest, że niebawem będziemy świadkami walki o utrzymanie wsparcia na poziomie 50 tys. dolarów. Kryptowaluta oddaliła się już o ponad 20% od swojego ATH z połowy marca i aktualnie handluje po cenie ostatni raz widzianej pod koniec lutego.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina spadł w 24h o ponad 7%. Kryptowaluta wraca do ceny z końcówki lutego

Długoterminowi HODLerzy BTC są w dalszym ciągu na sporym plusie

W czasie pogłębiającej się korekty bitcoina warto zadać sobie kilka ważnych pytań. Między innymi, jak długo mogą trwać obecne spadki oraz w jakim miejscu znajduje się kurs kryptowaluty patrząc na jego kilkunastoletnią historię. Biorąc pod uwagę cykliczność ruchów cenowych BTC, nie ma co mówić tak naprawdę o żadnym krachu.

Czytaj więcej: Kto stracił na spadku bitcoina? Analiza poprzednich cykli napawa inwestorów optymizmem

Rząd Niemiec może lepiej zagospodarować posiadane BTC – wskazuje posłanka Bundestagu

Posłanka Bundestagu przedstawiła solidną argumentację, aby rząd Niemiec zaniechał sprzedaży tysięcy bitcoinów, które posiada pod swoją kontrolą. Pytanie tylko, czy odpowiednie osoby pójdą na jej radą i pochylą się nad jej propozycją, która jest naprawdę dobra.

Czytaj więcej: Nie sprzedawajcie tych bitcoinów! Joana Cotar wzywa niemiecki rząd, by zachował kryptowaluty warte miliardy USD

Nowy rząd Wielkiej Brytanii to ogromna szansa dla tokenizacji

Brytyjska lewica po 14 latach rządów konserwatystów zdobyła większość w parlamencie, tak więc jest to ogromna zmiana na Wyspach. Ciekawe jest, jak odbije się to na lokalnym sektorze kryptowalut, który mógł dotychczas liczyć na pewne wsparcie ze strony poprzedniego rządu, chociaż z pewnymi mankamentami. Lewica ma bowiem swój plan na branżę Web3.

Czytaj więcej: Wielka Brytania ma nowego premiera. Co z planem, by kraj ten stał się kryptowalutowym hubem Europy?

OpenAI zamiotło pod dywan bardzo poważny incydent

Twórcy ChatGPT są znani z zamiatania różnych brudów pod dywan i przedstawiania niektórych sytuacji w nieco innym świetle niż miało to miejsce naprawdę. Teraz potwierdza to raport od NYT, z którego dowiadujemy się, że firma Sama Altmana skrajnie zbagatelizowała sytuację dot. kradzieży danych z ich wewnętrznych systemów.

Czytaj więcej: OpenAI zataiło informację, że doszło do kradzieży wrażliwych danych dot. jej sztucznej inteligencji

UE zaostrza przepisy wobec giełd kryptowalut

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego ogłosił poszerzenie wytycznych wynikających z Travel Rule, czyli dyrektyw obejmujących dostawców związanych z wirtualnymi aktywami (VASP). Nowe prawo wchodzi w życie już niebawem.

 

Kursy kryptowalut 05.07.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.