Nie sprzedawajcie tych bitcoinów! Joana Cotar wzywa niemiecki rząd, by zachował kryptowaluty warte miliardy USD | Wiadomości | CrypS.

Nie sprzedawajcie tych bitcoinów! Joana Cotar wzywa niemiecki rząd, by zachował kryptowaluty warte miliardy USD

Bitcoin Niemcy

Sprawa sprzedaży bitcoinów wartych ponad 2 miliardy dolarów przez rząd Niemiec budzi coraz większe emocje wśród społeczności kryptowalut, ale i również polityków. Członkini Bundestagu zaapelowała do państwowych urzędników najwyższej rangi o zaniechanie tych działań. 


  • Joana Cotar zwróciła się do kanclerz Niemiec, prezydent oraz ministra finansów, by zatrzymali proces sprzedaży bitcoinów będących pod kontrolą tamtejszego rządu,
  • Posłanka apeluje, by wykorzystać fakt posiadania znacznej ilości cyfrowego złota i uczynić BTC aktywem rezerwowym dla ich skarbu państwa.

Niemcy popełniają błąd sprzedając BTC?

Rząd naszego zachodniego sąsiada podjął niedawno decyzję dot. sprzedaży sporej części z 50 tys. bitcoinów, które pochodzą z zajęcia tych aktywów przy rozbijaniu nielegalnej platformy streamingowej Movie2k.

Kryptowaluty są warte ponad 2,3 miliarda dolarów i już pierwsze partie tych środków zostały przesłane na scentralizowane giełdy w celu ich upłynnienia.

Społeczność bitcoina zareagowała na te wydarzenia bardzo niedźwiedzio, co napędziło presję sprzedażową BTC, która tylko pogłębiła spadek jego ceny w okolice 53 tys. dolarów.

Sytuację próbuje ratować Justin Sun, czyli założyciel blockchaina Tron oraz partner takich giełd, jak HTX (ex. Huobi) oraz Poloniex. Przedsiębiorca oświadczył wczoraj, że jest gotów rozpocząć negocjacje z niemieckim rządem w celu ustalenia warunków odkupienia pozarynkowo tych bitcoinów.

W miniony czwartek swój apel do rządzących wystosowała niemiecka posłanka, będąca członkinią Bundestagu (drugiej obok Bundesratu izby parlamentu Niemiec) – Joana Cotar – która mocno skrytykowała plan sprzedaży posiadanych cyfrowych aktywów.

Kobieta w opublikowanych wpisach na X przedstawiła argumentację za tym, by rząd Niemiec postawił na HODLing bitcoina, czyli długoterminowe trzymanie go w swoich portfelach i nie sprzedawanie.

Chodzi bowiem o strategię uczynienia z króla kryptowalut waluty rezerwowej dla gospodarki tego kraju.

Na takich ruch m.in. zdecydował się kilka lat temu rząd Salwadoru, który uznał bitcoin za prawny środek płatniczy. Spekuluje się także, że w temacie bitcoinowych rezerw mogą zacząć działać Stany Zjednoczone, jeśli listopadowe wybory prezydenckie wygra Donald Trump.

Cotar swój apel skierowała przede wszystkim do ministra Saksonii, prezydenta Michaela Kretschmera, ministra finansów Christiana Lindnera oraz kanclerza Olafa Scholza. Polityczka sugeruje, by ci przemyśleli dokładnie swoją strategię działania w tym temacie.

Co więcej, zaprasza wszystkich z nich do uczestnictw w wykładzie “Strategie Bitcoina dla Narodów”, który odbędzie się 17 października. Jednym z uczestników tego wydarzenia będzie dyrektor generalny firmy JAN3 oraz doradca Salwadoru w sprawach BTC – Samson Mow.

Program dyskusji obejmuje takie zagadnienia, jak emisja obligacji rządowych zabezpieczonych bitcoinem, aby przyciągnąć nową klasę inwestorów zainteresowanych papierami wartościowymi o stałym dochodzie, które mają być denominowane w BTC.

Bitcoin Niemcyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.