Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.01.2024]

Kursy kryptowalut 04.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 4 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Binance wysyła sygnał, że niebawem usunie topowy altcoin ze swojej platformy

Binance trochę jakby nie chciało przyznać, że musi teraz bezdyskusyjnie stosować się do dyrektyw ze strony regulatorów, bo i tak już mocno oberwało pod koniec zeszłego roku. W związku z tym wskazuje na dość absurdalny powód, przez który niektóre tokeny są ograniczone w handlu na platformie, a finalnie zapewne z niej niebawem znikną.

Czytaj więcej: Binance ogranicza dostęp do 10 kryptowalut uznając je za „bardziej ryzykowne”

Vitalik Buterin wskazuje kluczowy projekt dla rynku kryptowalut

Współtwórca Ethereum dostrzega wiele zjawisk, które mogą powodować zakłopotanie wśród użytkowników kryptowalut i poczucie, że cały ten ekosystem jest dość skomplikowany dla przeciętnej osoby wchodzącej z nim w interakcję. Na szczęście są rozwiązania, która sprawiają, że poruszanie się po tym rynku jest o wiele bardziej przystępne dla osób nie będących za blisko z różnymi technologiami i takie właśnie opcje Vitalik Buterin bardzo chwali. Jeden z takich projektów w następstwie słów programisty odnotował ładny skok swojego tokena na wykresie cenowym.

Czytaj więcej: Kurs tego tokena wystrzelił po słowach Vitalika Buterina. „To bardzo ważny projekt”

Matrixport celowo puścił FUD dot. odrzucenia ETF-ów na bitcoina?

Matrixport wywołał wczoraj burzę publikując raport zawierający informację, jakoby SEC miała nie zatwierdzić finalnie bitcoinowych ETF-ów. Od początku można było domyślić się, że jest to zwykła manipulacja rynkowa, bowiem “eksperci” nie wskazali na żadną konkretną przyczynę takiej decyzji ze strony regulatora, a bazowali jedynie na samych domysłach i to pozbawionych jakiegokolwiek sensu. Teraz do sprawy odnoszą się specjaliści, który uspokajają, że pracownicy wspomnianej firmy próbowali widocznie sami coś ugrać na wywołanych spadkach rynkowych.

Czytaj więcej: Co z tym ETF-em na bitcoina? Eksperci komentują raport Matrixport

Visa chce odmienić system programów lojalnościowych

Visa nie od dziś dobrze odnajduje się w przestrzeni Web3 i dostrzega wiele szans dla rozwoju różnych firm dzięki tej technologii. Te natomiast często mają problem z nadążeniem za postępem i powstającymi innowacjami, które mogłyby jednak pomóc w rozwoju tych przedsiębiorstw. W jednym z przypadków gigant z rynku płatności przynosi im rozwiązanie w postaci swojej nowej platformy.

Czytaj więcej: Visa uruchamia platformę Web3, która pomoże w rozwoju wielu firm

Nowy sponsor Chelsea FC to prorosyjska giełda, która zamraża środki klientów

Ostatnio temat zamrażania środków swoich użytkowników przez giełdy kryptowalut znów pojawia się na wielu nagłówkach, co jest oczywiście mega słabym zjawiskiem. Niedawno topowy klub piłkarski z Londynu podpisał umowę z taką właśnie giełdą i chyba nie do końca prześledził, z kim sympatyzuje.

Czytaj więcej: Topowy klub piłkarski nawiązał partnerstwo z kontrowersyjną giełdą kryptowalut

HyperVerse okazał się SCAMem, a prawda o jego CEO szokuje

Australijski fundusz hedgingowy, który otrzymał nawet wsparcie medialne od Steve’a Wozniaka (CEO Apple) i Chucka Norrisa (nie trzeba nikomu przedstawiać) finalnie upadł pochłaniając ponad 1,3 miliarda dolarów od różnych inwestorów. Przeprowadzone przez śledczych dochodzenie doprowadziło do zdumiewającego odkrycia. Okazało się, że prezes całego projektu – Steven Reece Lewis – tak naprawdę nigdy nie istniał. Kto więc odpowiada za całą tę intrygę?

Czytaj więcej: Chuck Norris i Steve Wozniak wsparli projekt krypto, który oszukał inwestorów na 1,3 mld USD

Kursy kryptowalut 04.01.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.