Topowy klub piłkarski nawiązał partnerstwo z kontrowersyjną giełdą kryptowalut  | Wiadomości | CrypS.

Topowy klub piłkarski nawiązał partnerstwo z kontrowersyjną giełdą kryptowalut 

Utytułowany angielski klub piłkarski z siedzibą w zachodnim Londynie ogłosił podpisanie nowej umowy sponsorskiej z kryptowalutową giełdą. Partnerstwo to zostało jednak skrytykowane przez osobę, która twierdzi, iż platforma ta ją okradła.


  • Prorosyjska giełda wirtualnych walut BingX stała się sponsorem klubu piłkarskiego Chelsea FC,
  • Współpraca między tymi dwoma “podmiotami” została jednak skrytykowana przez użytkownika wspomnianej kryptowalutowej platformy. Ten oskarża ją o bezpodstawne zablokowanie jego środków.

Chelsea FC wchodzi we współpracę z kontrowersyjną giełdą

Według doniesień medialnych, wieloletnia umowa sponsorska z BingX sprawi, iż logo tej giełdy trafi na rękawy koszulek klubu Chelsea FC do końca sezonu 2023/2024. Następnie stanie się ona sponsorem strojów treningowych.

Wydaje się jednak, że wspomniany klub mógł dobrze nie prześwietlić swojego nowego partnera. Giełda, z którą rozpoczął współpracę stoi bowiem w obliczu kontrowersji. Jeden z traderów twierdzi, iż ta przetrzymuje jego środki. Swoim nieprzyjemnym doświadczeniem podzielił się on na platformie X (dawnym Twitterze).

Jak wyjaśnia wspomniany inwestor BingX, problemy rozpoczęły się 8 grudnia 2023 r. Wówczas to jego dostęp do API został odebrany, a także oskarżono go o handel w stylu HFT, stanowiący technikę inwestowania polegająca na zawieraniu wielu transakcji giełdowych w jak najkrótszym czasie, z wykorzystaniem specjalnie zaprogramowanych komputerów, które na podstawie algorytmów decyzyjnych automatycznie dokonują transakcji.

Poszkodowany użytkownik twierdzi, że te zarzuty są bezpodstawne, a sama giełda nie jest w stanie podać przykładów wspomnianego “naruszenia”. Następnie BingX rzekomo postanowił zatrzymać 40% z 92 336 USDC należnej mu premii. Z opisanej relacji wynika, że do 13 grudnia zawieszono również handel na jego koncie, co przyczyniło się do tego, iż nie mógł on już zawierać transakcji w interfejsie użytkownika po zamknięciu 6-cyfrowej pozycji zysku.

Ponieważ wspomniany trader utracił dostęp do handlu swoimi środkami na BingX, uznał za sensowne wycofanie ich z tej platformy. Tu jednak napotkał opór w postaci dodatkowych ograniczeń nałożonych na konto tj. wymagane KYC. Po czasie otrzymał informacje, że zostało ono całkowicie ograniczone, a środki zajęte. Historia ta skończyła się tym, iż giełda pozwoliła mu wypłacić aktywa, ale bez listopadowej premii w wysokości 92 336 dol., jaką zarobił. 

Więcej na temat BingX

Giełda będąca nowym sponsorem Chelsea FC ma biura na terenie Europy, Ameryki Południowej, a także Azji i Oceanii. Platforma ta nie jest w pełni dostępna w Wielkiej Brytanii.

Powiązania z Rosją wynikają z tego, iż w 2023 r. BingX zorganizował wydarzenie w ramach Moscow Tech Week, podczas którego potwierdził swoje “zaangażowanie w innowacje i rosyjską społeczność kryptograficzną”. Zachowanie to stanowi mocny kontrast wobec innych giełd wirtualnych walut, które zaprzestały obsługi Rosjan po ich inwazji zbrojnej na Ukrainę.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.