Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.08.2023]

Kursy kryptowaluty 03.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 3 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Ripple może pochwalić się sporym wyróżnieniem

Chociaż wiele osób nie zgadza się z decyzją sędzi Torres, to dała ona nowe skrzydła firmie Ripple po rozstrzygnięciu sporu sądowego z SEC. Co więcej, podmiot ten otrzymał ostatnio prestiżowe wyróżnienie, które jest ważne dla całego sektora kryptowalut. Teraz prezes firmy – Monica Long – ogłosiła, że Ripple ponownie rusza ze swoją ekspansją na Stany Zjednoczone.

Czytaj więcej: Ripple z ogromnym wyróżnieniem! Prezes firmy zapowiada wielkie ruchy

Sztuczna inteligencja vs. niepełnosprawność fizyczna

Zastosowań AI jest tysiące, ale najważniejsze są te praktyczne, które mogą nie tylko wyręczać człowieka w danych czynnościach, ale i w końcu pozwolić mu na samodzielne wykonywanie niektórych z nich. Okazuje się, że połączenie technologii AI ze specjalnymi implantami, które są wszczepiane do mózgu sparaliżowanej osoby, może okazać się dla niej zbawienne.

Czytaj więcej: Sztuczna Inteligencja pomoże wygrać z okrutną chorobą

Nowy patent SCAMerów. Można łatwo dać się oszukać

W ekosystemie kryptowalut pojawiło się kolejne zagrożenie ze strony cyberprzestępców. Otóż oszuści zaczęli stosować pewną metodę, która bazując na nieuwadze inwestorów może doprowadzić do tego, że sami wyślą swoje cyfrowe aktywa prosto na adres oszustów. Nieuwaga może w moment doprowadzić do tragedii. W kwestii kryptowalut detale często mają fundamentalne znaczenie.

Czytaj więcej: Uwaga na ten SCAM! Można w moment stracić wszystkie środki

Dlaczego Departament Sprawiedliwości nie pozwał Binance?

W tym tygodniu na łamach serwisu Semafor pojawił się artykuł o tym, dlaczego amerykański Departament Sprawiedliwości (DoJ) wstrzymuje się od oficjalnego pozwania giełdy Binance. Ponoć instytucja ta obawia się potencjalnych skutków, które mogłyby zdestabilizować rynek kryptowalut poprzez wywołanie tzw. paniki bankowej. Coś na wzór sytuacji z FTX, gdy klienci zaczęli masowo wypłacać w popłochu wszystkie środki zdeponowane na tej platformie, gdy okazało się, że jest ona uwikłana w dziwny układ z Alameda Research. W tym miejscu pojawia się jeden istotny szczegół, bowiem wspomniany portal prasowy niegdyś był finansowany przez Sama Bankmana-Frieda. A jak wiadomo, były CEO FTX nie pałał nigdy sympatią do Binance oraz Changpeng Zhao.

Czytaj więcej: Jeden powód, który powstrzymuje USA przed unicestwieniem Binance

Boty na Twitterze sztucznie zawyżają ceny altcoinów

Działalność botów generujących sztuczny ruch na popularnej platformie od zawsze była jej sporym problemem. SPAM oraz fałszywe informacje przekazywane przez tego typu konta mogły zaszkodzić wielu podmiotom. Teraz otrzymaliśmy raport od firmy Network Contagion Research Institute (NCRI), z którego dowiadujemy się, że setki tysięcy botów manipulowało ceną wielu altcoinów. Co więcej, powiązano ze sprawą zniesławioną firmę Alameda Research będącą inwestorem kilku projektów, które po jakimś czasie pojawiły się na giełdzie FTX. Jak można się domyślić, wartość tych tokenów również była sztucznie zawyżana właśnie przez boty.

Źródło: Cointelegraph

Shibarium wprowadzi ważną zasadę dla swoich użytkowników

Shiba Inu od jakiegoś czasu stara się pozbyć łatki memecoina, za którym nie stałaby żadna poważna funkcjonalność. Te dążenia mają spotkać się z praktyką za pośrednictwem zmian w Shibarium, czyli nadchodzącej warstwie 2 tego blockchaina. Przedstawiciel zespołu stojącego za tym projektem przekazał, że priorytetem dla nich jest zbudowanie mocnego fundamentu opartego na zaufaniu użytkowników oraz wszelkich władz. Stąd właśnie wprowadza się obowiązkową weryfikację cyfrowych tożsamości.

Źródło: Coindesk

Binance wprowadza darmowy handel nowym stablecoinem

Na platformie największej na świecie giełdy kryptowalut pojawił się nowy stablecoin – First Digital USD (FDUSD). By zachęcić inwestorów do handlu nim, ogłoszono, że transakcje nim w parze z bitcoinem oraz etherem będą zwolnione z dodatkowych opłat. Binance ma nadzieję, że to aktywo wypełni lukę w przestrzeni stablecoinów po tym, jak w marcu tego roku firma Paxos będąca emitentem BUSD (Binance USD) w skutek presji regulacyjnej zerwała współpracę z giełdą.

Źródło: Binance.com

Hongkong otwiera się na inwestorów detalicznych

Kolejne dobre wieści z rynku azjatyckiego. Rewolucja, jaka rozpoczęła się z pierwszym dniem czerwca w specjalnym obszarze administracyjnym Chin dla sektora kryptowalut stare przybiera na sile. Giełdy HashKey oraz OSL Digital Securities Ltd. otrzymały właśnie oficjalnie zielone światło, by obsługiwać detalicznych inwestorów z sektora cyfrowych aktywów.

Źródło: Coindesk

Stablecoin Curve Finance zalicza depeg po niedawnym exploicie

Nastroje w społeczności Curve Finance są mocno napięte po tym, jak podczas weekendu doszło od wykorzystania luki w systemie Vyper przez hakera, w wyniku czego udało się wyprowadzić prawie 50 mln dolarów. Natywny stablecoin projektu – crvUSD – utracił dziś na moment swoje sztywne powiązanie kursu z dolarem. Na Twitterze wyjaśniono sytuację porównując ją z wypadkiem, którego doświadczył USDC w marcu podczas załamania się Silicon Valley Bank.

Kursy kryptowaluty 03.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.