Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.07.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.07.2024]

Kursy kryptowalut 03.07.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 3 lipca 2024 r.


Spis treści:


Błędne koło Jerome’a Powella. Szef Fedu przemawia na Forum EBC

Jerome Powell przyznaje, że sytuacja gospodarcza w Stanach Zjednoczonych nie jest za wesoła. Rezerwa Federalna musi się mierzyć między innymi ze sporym dylematem dot. dalszej polityki monetarnej, która może zaważyć o poziomie inflacji na kolejne lata. Jednakże to nie jest ich największy z problemów. Przewodniczący Fedu przemawiając na Forum EBC wskazywał na inne zmartwienie.

Czytaj więcej: Jerome Powell mówi o “problemie najwyższej rangi” do ekspresowego rozwiązania przez USA

W ciągu 18 miesięcy doświadczymy zalewu IPO od firm z branży krypto

Zalew IPO ze strony firm z branży krypto i blockchaina będzie stanowić potwierdzenie tego, że inwestorzy chcą wkładać swój kapitał w rozwój tego sektora. Jak na razie, na giełdach swoje akcje posiada kilku potężnych graczy z tej branży, ale za jakiś czas powinno być ich o wiele więcej.

Czytaj więcej: Niebawem wiele firm z branży krypto zacznie wchodzić na giełdę ze swoimi akcjami – zapewnia Dan Tapiero

Kraken chce postawić na energię jądrową. To ma spory sens biorąc pod uwagę prognozy

Kraken poszukuje alternatywnych źródeł energii do zasilania swoich centrów danych. Giełda przewiduje bowiem znaczny skok w rozwoju sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi), co będzie generowało znacznie zwiększony popyt na energię.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut Kraken rozważa przejście na energię jądrową

Bitget z mocnym wsparciem dla blockchaina powiązanego z Telegramem

Ekosystem TON w dalszym ciągu się rozrasta i zaczyna przejmować dominację w wielu segmentach rynku kryptowalut. Blockchain ten przegonił m.in. Ethereum pod względem dziennej liczby aktywnych użytkowników. Nie dziwne więc, że topowa giełda z tego sektora – Bitget – postanowiła wesprzeć The Open Network i dokonała integracji wielu swoich rozwiązań z tą siecią. Co więcej, zamierza pomagać projektom, które budują swoje narzędzia właśnie na tym łańcuchu.

Czytaj więcej: Bitget i Foresight Ventures uruchamiają fundusz ekosystemu TON o wartości 20 milionów dolarów

Buterin wskazuje “dwie sztandarowe technologie” wprowadzone niedawno na X

Vitalik Buterin nie kryje swojego zachwytu nad dwoma młodymi funkcjami, które dotyczą publikowanych treści na X. Programista wskazał za ich kluczowe znaczenie w dzisiejszym świecie, a na jego wpis odpowiedział sam Elon Musk.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin chwali Elona Muska za nową inicjatywę na X. Jest to kluczowa sprawa w dobie fake newsów

Najczęściej stosowane wektory ataków hackerów w branży krypto

Firma specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie związanym z branżą kryptowalut – SlowMist – opublikowała nowy raport podsumowujący wydarzenia z II kwartału 2024 roku. Wskazano w nim 3 najczęściej stosowane techniki ataków na podmioty z tego sektora. Warto się zapoznać z tą analizą, by nie stać się kolejną ofiarą oszustów.

Czytaj więcej: Oto TOP 3 sposobów, w jaki hakerzy kradną nasze kryptowaluty

USA są daleko w tyle za Chinami w kwestii patentów związanych z AI

Generatywna sztuczna inteligencja idzie jak burza, jeżeli chodzi o jej rozwój w ostatnich latach. Jak wynika z raportu ONZ, ostatnia dekada zaowocowała aż 50 000 wnioskami patentowymi związanymi z tym sektorem technologicznym. Na pierwszym miejscu plasują się Chiny, które zostawiły daleko w tyle swojego największego konkurenta, czyli Stany Zjednoczone.

Kursy kryptowalut 03.07.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.