Jerome Powell mówi o "problemie najwyższej rangi" do ekspresowego rozwiązania przez USA | Wiadomości | CrypS.

Jerome Powell mówi o “problemie najwyższej rangi” do ekspresowego rozwiązania przez USA

Jerome Powell, przewodniczący Fedu

Przewodniczący Fedu, Jerome Powell, twierdzi, że Stany Zjednoczone mają problemy finansowe i powinna być to “kwestia najwyższego szczebla” do rozwiązania.


  • Jerome Powell przemawiał na forum EBC. Mówił o sytuacji gospodarczej USA,
  • Powiedział, że szczyt inflacyjny jest za już za nimi. Nie wiadomo jednak, kiedy Fed zacznie cięcia stóp procentowych.

Jerome Powell ostrzega

Powell przemawiał na Forum EBC. Twierdzi, że Stany Zjednoczone muszą zwalczyć swoje problemy gospodarcze.

(…) Stany Zjednoczone mają bardzo duży deficyt w czasie, gdy mamy pełne zatrudnienie, a poziom zadłużenia nie jest niezrównoważony, ścieżka, którą podążamy, jest niezrównoważona

– powiedział.

Dodał, że to “kwestia, która powinna być poruszona na najwyższym szczeblu i rzeczywiście słyszy się to od wielu urzędników, ale w przyszłości należy naprawdę skupić się na tym, jak wrócić na ścieżkę zrównoważonego rozwoju ”.

Ostrzegł, że w “czasach dobrej koniunktury nie można utrzymywać” takiego stanu rzeczy “przez bardzo długi czas”.

W momencie publikacji tych słów USA mają dług wynoszący 34,8 biliona USD. Do tego dochodzi nadal dość wysoka jak na taki kraj inflacja.

Inflacja, głupcze!

Co jeszcze powiedział Powell, co powinno zainteresować inwestorów? Po pierwsze, wskazał na to, że szczyt inflacyjny jest już prawdopodobnie za nami. Tyle że zbyt nerwowe działania – czytaj: za szybkie cięcie stóp proc. – mogłoby doprowadzić do ponownego skoku cen.

Prezes Fed wskazał na to, że za rok inflacja konsumencka w USA spadnie i znajdzie się w okolicach 2 – 2,5%, czyli inflacyjnego celu tego banku centralnego.

To ostatnie jest kluczowe. Oznacza bowiem, że władze monetarne Rezerwy Federalnej przygotowują się do prowadzenia polityki w dobie niskiej inflacji, a tym samym mogą za jakiś czas zacząć cięcia stóp procentowych. Kiedy jednak dokonają pierwszego cięcia?

Zgodnie z grudniowym raportem, pierwszą obniżkę mogliśmy mieć już za sobą. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że Fed zacznie cięcia dopiero we wrześniu. Choć i na tym polu nic nie jest pewne, bowiem sytuacja jest dynamiczna. Z pewnością argumentem “za” cięciami jest spadek inflacji PCE, czyli szerszej miary inflacji.

Rynek kryptowalut potrzebuje niższych stóp proc., by rozpostrzeć skrzydła. Bez tego obecna hossa może nie być tak spektakularna, jak poprzednie.

Jerome Powell, przewodniczący Fedureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.