Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 03.01.2024.

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 3 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin spada o 3 tys. USD w ciągu pół godziny

Jak widać, od początku roku nie ma nudy na rynku kryptowalut. Wczoraj jeszcze cieszyliśmy się z ładnych wzrostów, jakie zaliczył bitcoin i podążające za nim altcoiny, a dziś cyk, silny spadek w ciągu kilku minut oraz likwidacje ponad 550 mln dolarów w długich pozycjach. Naturalnie pojawia się pytanie, co, skąd i dlaczego?

Czytaj więcej: Kursy kryptowalut mocno w dół! Czynniki makroekonomiczne czy zwykła korekta?

Ordinals doprowadzą do hard forka sieci BTC?

Niebawem minie równy rok od uruchomienia w sieci Bitcoina kontrowersyjnego protokołu Ordinals, wokół którego toczy się wiele dyskusji i sporów. Coraz więcej osób domaga się przeprowadzenia forka w celu oddzielenia tej technologii od fundamentalnych rozwiązań, jakie oferuje blockchain największej z kryptowalut. Główny sprawca całego zamieszania, czyli deweloper stojący za Ordinals, natomiast naśmiewa się z maksymalistów BTC i przedstawia im swój punkt widzenia w tej sprawie.

Czytaj więcej: Opłaty w sieci Bitcoin będą już tylko wyższe – twierdzi twórca Ordinals

15. rocznica uruchomienia Bitcoina!

15 lat minęło jak jeden blok. Najlepszego dla wszystkich HODLerów BTC, jak i tych, którzy inwestują w niego krótkoterminowo. Jesteśmy tak naprawdę na początku drogi tej kryptowaluty, tak więc najlepsze dopiero przed nami. Swoją drogą, wiedzieliście, że tego dnia na rynku kryptowalut obchodzi się jeszcze jedno ważne święto?

Czytaj więcej: Bitcoin obchodzi swoje 15-ste urodziny! 3 stycznia to także inne ciekawe święto

Znany inwestor straszy powtórką z pandemii w 2020 roku

Cieszący się sporą popularnością magnat finansowy ewidentnie jest głodny „wrażeń”, jakich dostarczyła nam prawie 4 lata temu pandemia koronawirusa, bowiem nawet proponuje zakład o 100 tys. dolarów, że w tym roku świat znowu doświadczy nieprzewidzianych zdarzeń, które wywrócą wszystko do góry nogami.

Czytaj więcej: W 2024 roku pojawi się czarny łabędź na miarę Covid-19 – twierdzi znany biznesmen

Słynny SCAM doczekał się własnego filmu na Netflixie

Kiedyś jednym z „pewniaków” popełnionych przestępstw było to, że jeśli się w końcu wpadnie i zostanie złapanym na gorącym uczynku, to idzie się siedzieć na długie lata. Od jakiegoś czasu do tego pakietu dochodzi ekranizacja dokonanego procederu przez Netflixa. Fakt jest jednak taki, że tego typu produkcje mają także na celu uświadamianie ludzi, ilu oszustów działa na rynku kryptowalut oraz jakich technik manipulacji używają. Link i opis nowego dokumentu w naszym artykule.

Czytaj więcej: Netflix wypuścił kolejny dokument o słynnym SCAMie z rynku kryptowalut

AI może zakłócić wybory w USA

Sztuczna inteligencja to niekończący się wachlarz możliwości i stale powstających nowych rozwiązań. Niestety, jest to również i miecz obosieczny, bowiem w złych rękach może stać się narzędziem wielu strasznych rzeczy. Dyrektor ds. bezpieczeństwa z firmy CrowdStrike mówi o tym, na co koniecznie trzeba dziś uważać w sieci oraz jakie wyzwania stoją przed światem w związku z wykorzystaniem AI przez złych ludzi.

Czytaj więcej: Dziś w sieci jest niebezpiecznie, jak nigdy wcześniej. Jakie zagrożenia czekają na nas w 2024 roku?

Kursy kryptowalut 03.01.2024.reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.