Opłaty w sieci Bitcoin będą już tylko wyższe - twierdzi twórca Ordinals | Wiadomości | CrypS.

Opłaty w sieci Bitcoin będą już tylko wyższe – twierdzi twórca Ordinals

Jacek Walewski

Tanio już było! Inflacja dotarła nawet do świata bitcoina! Casey Rodarmor, twórca protokołu Ordinals, jest zdania, że opłaty w sieci kryptowaluty będą już tylko wyższe.


  • Opłaty w sieci głównej kryptowaluty mają już tylko rosnąć – uważa twórca protokołu Ordinals.
  • Casey Rodarmor krytykuje też maksymalistów bitcoina.

Twórca Ordinals kpi z maksymalistów

Twórca protokołu Ordinals, który wprowadził do sieci BTC odpowiedniki NFT, Casey Rodarmor, krytykuje „jęczenie” maksymalistów bitcoina. W niedawnym poście na blogu napisał, że filozofia tych konserwatywnych fanów kryptowaluty jest niezgodna z ich przekonaniami:

Jednoczesne przekonanie, że bitcoin to internetowy pieniądz, którego nie da się zatrzymać, i myślenie, że banda debili publikujących pliki JPEG w sieci stanowi jakikolwiek problem, jest sprzecznością.

Rodarmor skrytykował także próby „cenzury” inskrypcji (czyli bitcoinowych NFT). Twierdzi, że już samo napisanie kodu umożliwiającego osiągnięcie tego celu byłoby szkodliwe dla ekosystemu. Byłoby też, dodajmy, sprzeczne z ideą, która stoi za bitcoinem – wolnością w sieci. Powstanie takiego kodu mogłoby być początkiem do szerszej cenzury i blokowania pewnych inicjatyw w blockchainie, jakie stworzył Satoshi Nakamoto.

Opłaty w sieci Bitcoin będą wyższe

Sam protokół Ordinals budzi kontrowersje. Niektórzy zdają się sugerować, że sieć Bitcoin jest czymś ważniejszym i „ponad to wszystko”. Czymś lepszym w sensie moralnym niż np. Ethereum. W efekcie sądzą oni chyba, że wręcz nie wypada bić na tej bazie NFT.

Mało tego, niektórzy programiści i użytkownicy blockchaina uznali inskrypcję za formę „spamu”, co prowokowało nawet debaty o możliwym hard forku, czyli w praktyce odcięciu się od tego niegodnego procederu.

Niemniej jednak, zdaniem Rodarmora, problem nie istnieje. Wskazał na to, że:

Zawsze znajdą się inskrypcje o wysokiej wartości, ale nie stanowią one poważnej konkurencji dla twardych pieniędzy i nieocenzurowanych transakcji.

Potem dodał jednak coś, co nie może spodobać się maksymalistom. Przypomnijmy, że Ordinals sprawia, że opłaty w sieci BTC są coraz droższe. Twórca protokołu się tym nie przejmuje.

Przeznaczeniem bitcoina są wysokie opłaty. Zaakceptujcie to

– podsumował.

Jakie jest wasze zdanie na temat Ordinals i tego, że mogą one podnosić koszty przesyłania BTC?
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.