Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.07.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.07.2024]

Kursy kryptowalut 02.07.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 2 lipca 2024 r.


Spis treści:


Czy Dell pójdzie śladami MicroStrategy? CEO firmy wysyła jasne sygnały

Zakładając, że po drodze nie pojawi się jakiś Czarny Łabędź, który doprowadzi do ogólnego krachu na rynkach, to jesteśmy spokojni o dalszy rozwój hossy na bitcoinie. Porównując obecne wydarzenia w tym sektorze z tymi mającymi miejsce w poprzednim cyklu, śmiało można stwierdzić, że największe wzrosty jeszcze przed nami. Co więcej, w powietrzu wisi pewna sytuacja, która może mieć bardzo pozytywny wpływ na tę kryptowalutę.

Czytaj więcej: Ta hossa jest wyjątkowa, ale ma kilka wspólnych cech z poprzednimi. Jedna z nich wywołuje ostatnio sporo spekulacji

BNB i BUSD to nie papiery wartościowe! Sędzia opowiada się po stronie Binance

Binance odnosi zwycięstwo nad SEC na kilku frontach! Amerykańska sędzia odrzuciła kluczowe zarzuty ze strony regulatora skierowane przeciwko największej giełdzie kryptowalut. Wynik tej sprawy może rzutować na dalsze działania prawne instytucji dowodzonej przez Gary’ego Genslera wobec podmiotów z branży kryptowalut.

Czytaj więcej: Kryptowaluty nie są papierami wartościowymi! Binance odnosi zwycięstwo w sądzie z SEC

Co dalej z Joe Bidenem? Kolejne spekulacje dot. jego udziału w wyborach USA

Nie milkną echa spektakularnej porażki poniesionej w miniony czwartek przez Joe Bidena w starciu z Donaldem Trumpem. Prezydent USA odniósł się do całej sytuacji i skomentował pogłoski mówiące o zastąpieniu go innym kandydatem w walce o Biały Dom. W międzyczasie na największej na świecie platformie do obstawiania zakładów padł nowy rekord.

Czytaj więcej: Joe Biden komentuje swoją porażkę w debacie z Trumpem. Na Polymarket padł nowy rekord dot. zakładów

Wszystkie znaki wskazują na skok bitcoina do 150 000 USD przed końcem roku

Bitcoin ma 6 miesięcy na wzrost o 137%, jeżeli prognoza przedstawiona przez Toma Lee miałaby się spełnić. Taki scenariusz dla wielu może brzmieć dość abstrakcyjnie, ale faktyczne jest to możliwe do zrealizowania. Biznesmen wskazał na kilka istotnych faktów jako podparcie swoich twierdzeń.

Czytaj więcej: Bitcoin może zakończyć 2024 r. na poziomie 150 000 USD. Skąd wynikają szanse na taki scenariusz?

Circle z licencją na działania w ramach MiCa. Kłopoty Tethera

Emitent drugiego największego stablecoina na rynku jako pierwsza firma z sektora kryptowalut uzyskała wymaganą licencję na działanie na terenie UE w ramach ustawy MiCa. Jest to zdecydowanie dobra wiadomość dla Circle, które w dalszym ciągu walczy o zdetronizowanie Tethera. Co do USDT, to sytuacja już nie wygląda tak optymistycznie i może być właśnie różnie z przyszłością tego tokena w Europie.

Czytaj więcej: Circle uzyskało licencję MiCA! CEO Binance pisze o wsparciu stablecoina USDC przez giełdę

Przedostatnia część serii “Jak Czytać Cenę” porusza naprawdę istotną kwestię w tradingu

Nasz cykl stanowiący swego rodzaju awangardę wobec płatnych szkoleń dot. tradingu, powoli zaczyna dobiegać końca. Dziś ukazała się przedostatnia z części, w której autor zagłębia się w bardzo istotny element w codziennych decyzjach podejmowanych przez traderów, a mianowicie różnych problemów psychologicznych.

Czytaj więcej: Jak Czytać Cenę? Część XVII: Praktyczna psychologia tradingu

Kiedy inwestować w akcje i obligacje, a kiedy w inne aktywa?

Arthur Hayes poruszył w swoim najnowszym wpisie na blogu bardzo istotną kwestię. Mianowicie to, w jakie rodzaje aktywów inwestować w zależności od sytuacji ekonomicznej na świecie. Były CEO BitMEX przyznał przy tym, że obecnie dużo bezpieczniejszą przystanią dla majątku jest bitcoin aniżeli złoto i wskazał na kilka powody swojego wyboru.

Dan Gallagher zastąpi Gary’ego Genslera na stanowisku szefa SEC?

Zwolnienie Gary’ego Genslera z roli szefa SEC w przypadku zmiany władzy w USA jest niemal pewne. Donald Trump już kilkukrotnie deklarował, że pozbędzie się go z tej instytucji w ramach odwetu za jego dotychczasowe działania przeciwko branży kryptowalut. Coraz więcej mówi się o tym, kto będzie jego następcą i wskazuje się na konkretnego kandydata.

Kursy kryptowalut 02.07.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.