Bitcoin może zakończyć 2024 r. na poziomie 150 000 USD. Skąd wynikają szanse na taki scenariusz? | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin może zakończyć 2024 r. na poziomie 150 000 USD. Skąd wynikają szanse na taki scenariusz?

bitcoin

Partner zarządzający i szef badań w Fundstrat Global Advisors, Tom Lee, uważa, że bitcoin pod koniec roku będzie kosztował aż 150 000 USD.


  • Tom Lee jest zdania, że za jednego bitcoina będziemy musieli zapłacić 150 000 USD. Kiedy? Już pod koniec tego roku.
  • Wzrosty napędzą wypłaty Mt. Goxa i ogólna sytuacja makroekonomiczna.

Bitcoin po 150 000 USD?

W nowym wywiadzie dla CNBC Tom Lee powiedział, że bitcoin może pod koniec tego roku kosztować aż 150 000 USD. Oznaczałoby to jednak wzrost o aż 137% w stosunku do obecnej ceny.

Jak biznesmen argumentuje swoją tezę? Po pierwsze, upadła dekadę temu giełda kryptowalut Mt. Gox w końcu ma spłacić swoich wierzycieli. Mowa o około 142 000 BTC o wartości prawie 9 miliardów USD. Proces spłaty potrwa od lipca do października. Tymczasowo może to tłumić wzrosty.

Bitcoin prawdopodobnie cierpi z powodu rozpoczęcia spłaty przez Mt. Gox w lipcu. (…) Gdybym inwestował w kryptowaluty, wiedząc, że jedna z największych przeszkód [wzrostów] zniknie w lipcu… myślę, że jest to powód, aby spodziewać się dość ostrego odbicia w drugiej połowie [roku]. Myślę więc, że 150 000 USD jest nadal [możliwe w tym roku]…

– powiedział Lee.

Potem wskazał na dość ciekawe zjawisko.

Wiesz, że jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że bitcoin osiąga większość swoich zysków przez dziesięć dni w roku

– dodał.

Fed napędzi wzrosty

Do tego uważa on, że poprawi się ogólna sytuacja na rynku. W tym akcji. Wskazał na wynik indeksu S&P 500, który może zamknąć rok z lepszym wynikiem niż wielu sądziło.

Do tego “Fed ma więcej powodów do prowadzenia gołębiej polityki”. Wskazał na sytuację na rynku pracy. Dla banku centralnego kluczowe będą jednak dane dot. inflacji.

Inflacja PCE zaś nadal spada i zbliża się do celu inflacyjnego. To szersza miara mierzenia skali wzrostów cen. I ważniejsza dla Jerome’a Powella i jego ludzi niż inflacja konsumencka.

Powiedziałbym więc, że od chwili obecnej do końca roku akcje powinny być droższe. Zaliczyliśmy już dobrą pierwszą połowę, a druga połowa [roku] nie będzie tak mocna jak pierwsza, ale powinniśmy wykorzystać te zyski. Więc tak, wygląda to całkiem nieźle

– powiedział.

Czy więc wszystko to napędzi wzrosty na bitcoinie? To możliwe. Do tego, patrząc na poprzednie cykle, widać, że kurs bitcoina mocniej rósł w nich w ostatnich kwartałach roku. Oczywiście w fazie hossy. Wtedy powinniśmy zobaczyć zapowiedź tego, co powinno nas czekać w 2025 roku.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.