Premiera Dogecoin20 na giełdzie przynosi 100x zwrotu z inwestycji | Wiadomości | CrypS.

Premiera Dogecoin20 na giełdzie przynosi 100x zwrotu z inwestycji

Reklama

Dogecoin20, jeden z najbardziej oczekiwanych projektów na rynku kryptowalut, który zarobił 10 milionów dolarów w dwa tygodnie od rozpoczęcia przedsprzedaży, zadebiutował właśnie na giełdzie Uniswap.


Premiera tego projektu pierwotnie planowana była na 20 kwietnia, podczas Doge Day, czyli międzynarodowego święta dogecoina, które w przeszłości zawsze wiązało się z potężnymi wzrostami wartości kryptowalut związanych z memicznym wizerunkiem psa Shiba Inu.

W niespodziewanym geście zespół stojący za Dogecoinem20 przełożył premierę na 18 kwietnia z uwagi na ogromny popyt. Po premierze Dogecoina20 na giełdzie Uniswap moneta zyskała aż 100% zysku w pierwszej godzinie handlu.

Dogecoin20 – co stoi za sukcesami w przedsprzedaży?

Projekt Dogecoin20, oparty na Ethereum, bardzo szybko zdobył popularność dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom i obiecującym perspektywom, a także wykorzystaniu powszechnie lubianego wizerunku psa rasy Shiba Inu, maskotki innych kryptowalut, które osiągnęły spektakularny sukces, takich jak Dogecoin, Shiba Inu czy dogwifhat.

Począwszy od przedsprzedaży, która zgromadziła ponad 10 milionów dolarów, aż po pierwsze godziny po debiucie na giełdzie, Dogecoin20 wywołał prawdziwą euforię w świecie kryptowalut. 

Dogecoin20

Głównym atutem Dogecoina20 jest jego mechanizm Stake-to-Earn, która zachęca do długoterminowego przechowywania tokenów, minimalizując jednocześnie jego zmienność i presję sprzedaży. Projekt ten oferuje także ograniczoną podaż 140 miliardów tokenów, co podkreśla rzadkość i wartość kryptowaluty. Dodatkowo, uruchomienie tokena na Ethereum pozwala na szybsze i tańsze transakcje niż w przypadku oryginalnego Dogecoina, co stanowi istotną korzyść dla użytkowników.

Po wysokiej presji ze strony użytkowników, zespół stojący za Dogecoinem20 postanowiły przesunąć premierę tokena o dwa dni, z 20 na 18 kwietnia 2024. Jako, że przedsprzedaż jest już zakończona, tokeny można kupić obecnie wyłącznie na giełdzie Uniswap.

Ze względu na spektakularny sukces przedsprzedaży, nadzieje na temat nowej monety są wielkie. Wzrost o 100% w pierwszych paru godzinach świadczy o tym, że Dogecoin20 może być kolejną kryptowalutą z wizerunkiem psa rasy Shiba Inu, którą warto obserwować.

Czy Dogecoin20 to następny gruby memecoin do obserwacji?

Dogecoin20 cieszył się bezprecedensowym sukcesem przedsprzedaży, zgromadzając ponad 10 milionów dolarów w ciągu pierwszego tygodnia. Wraz z uruchomieniem na giełdzie i sukcesem ponad 100-procentowego wzrostu w pierwszych godzinach, moneta wzbudziła entuzjazm wielu analityków kryptowalut. 

Ekspert znany z poszukiwania monet o niskim kapitale, Jacob Crypto Bury, niedawno zwrócił uwagę na Dogecoina20 w swoim filmie, nazywając go kryptowalutą z potencjałem 100x.

Bury był wczesnym zwolennikiem i popularyzatorem innych niedawnych sukcesów memecoinowych. Wśród nich znalazł się Smog ($SMOG), który wzrósł ponad 100-krotnie, a także Sponge, który osiągnął szczyt niemal 200 milionów dolarów wyceny rynkowej.

Inni analitycy, tacy jak Michael Wrubel (311 tys. subskrybentów na YouTube) i Conor Kenny (190 tys. subskrybentów na YouTube), również pozytywnie zrecenzowali Dogecoina20 w swoich materiałach.

Staking: as w rękawie Dogecoina20

Flagowym elementem Dogecoina20 jest mechanizm Stake-to-Earn zachęcający do długofalowego przechowywania monety. Dzięki niemu twórcy planują zminimalizować wahania cenowe i presję na sprzedaż. 

Dogecoin20

Obecnie stawki zapewniają 45% APY, jednak wraz ze zwiększającą się liczbą zastawionych tokenów, procent ten będzie się zmniejszać. 

Projekt może również pochwalić się ograniczoną podażą 140 miliardów tokenów, która działa na korzyść rzadkości i zapobiec inflacji oraz rozcieńczeniu cenowemu. Projekt posiada także inne korzyści, m.i. fakt, że został uruchomiony na łańcuchu Ethereum. To właśnie stąd liczba 20 w nazwie Dogecoin20, która odnosi się do standardu tokenów ERC-20 na platformie Ethereum. 

Ethereum oferuje szereg możliwości, które czynią Dogecoina20 bardziej atrakcyjnym od oryginalnej monety. Osadzenie tokenów $DOGE20 na tym blockchainie oznacza m.i. większą wydajność i funkcjonalność oraz znacznie zmniejszony wpływ na środowisko w porównaniu do Bitcoina czy oryginalnego Dogecoina, które są często krytykowane za swój skrajnie nie-ekologiczny i energochłonny sposób wydobycia.

Czy po 20 kwietnia czekają nas dalsze wzrosty?

Samozwańcza Doge Army – czyli społeczność dogecoina – ustanowiła datę święta Doge na dzień 20 kwietnia, który kojarzy się z zabawną liczbą 420. Ten żartobliwy ton odzwierciedla nastrój w środowiskach fanów memecoinów i właśnie dlatego 20 kwietnia jest zawsze okazją dla inwestorów, aby kupować memecoiny związane z psami i czerpać z ich wzrostu wartości.

Dogecoin20

Bieżący rok jest szczególnie dobry dla alternatywnych projektów. Dogwifhat zanotował na początku roku wielokrotne zwroty z inwestycji (od listopada przyniósł aż 10000x wzrost ceny), zaś takie projekty jak Smog skradły serca publiki niesamowitymi kampaniami airdropów. 

Tokeny takie jak Dogecoin20 czy Dogeverse, stoją w tym sezonie w dużo korzystniejszym świetle, niż klasyczny Dogecoin, który coraz częściej zwraca na siebie oczy krytyki z uwagi na niskie zrównoważenie klimatyczne. 

Póki co, Dogecoin20 plasuje się na wyjątkowo mocnej pozycji. Kilka minut po pojawieniu się na Uniswap, cena DOGE20 wzrosła o 101% osiągając wartość 0,0003632 USD. Pomimo pewnego spadku po początkowym wzroście, cena wciąż pozostaje powyżej pierwotnej ceny premierowej, co świadczy o potencjale dalszych wzrostów.

Dogecoin20 buduje solidne podstawy do dalszego rozwoju – dzięki formule Stake-to-Earn zastawiono już 70 miliardów tokenów, co wskazuje na długoterminowy udział holderów. Ograniczona podaż tokenów zapewni zaś utrzymanie wartości i ochroni inwestorów przed gwałtownymi skokami.

Podsumowanie: czy nowy kuzyn Doge’a pójdzie w jego ślady?

Dogecoin20 w pierwszym dniu sprzedaży potwierdził hype, który zgromadził się wokół tej monety przed premierą i przyniósł zwrot z inwestycji 100x w pierwszych godzinach handlu. 

Jego innowacyjne rozwiązania, ograniczona podaż oraz sprytne wykorzystanie święta Doge Day sprawiają, że inwestorzy oczekują dalszych spektakularnych wzrostów wartości jeszcze w tym tygodniu. Czy Dogecoin20 spełni oczekiwania inwestorów i stanie się kolejnym hitem na rynku kryptowalut? Odpowiedź poznamy już wkrótce.


Artykuł sponsorowany – nie traktuj zamieszczonych tutaj treści jako porady inwestycyjnej, przed podjęciem decyzji o inwestycji przeprowadź własną analizę każdego projektu.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.