Praca oszusta podającego się za Banksy’ego sprzedana za 100 ETH
Oszust promował NFT, podając się za Banksy’ego na oficjalnej stronie internetowej artysty, a później wystawił pracę na aukcji za 100 ETH (338 000 USD) na OpenSea.
NFT od Banksy’ego?
Oficjalna strona nieuchwytnego artysty, znanego każdemu pod pseudonimem Bansky promowała sprzedaż grafiki NFT “Great Redistribution of the Climate Change Disaster”, która została następnie wystawiona na aukcję. Po fakcie rzecznik Banksy’ego powiedział jednak, że artysta nie był związany z wystawionym NFT. Zgodnie z informacjami BBC sprzedawca NFT spontanicznie zwrócił pieniądze kolekcjonerowi bez żadnej adnotacji. Aby podkreślić dziwny charakter tej sytuacji, kolekcjonera, który kupił NFT, możemy znaleźć na Twitterze pod pseudonimem Pranksy.
So my bid of 100 ETH was accepted for the potential #Banksy first #NFT on @opensea.
The link was removed from his website so it could have been a very elaborate hoax, my guess is that is what it will be, only time will tell!https://t.co/EEmElqIvBZ pic.twitter.com/Pbs5zrht05
— Pranksy ? (@pranksy) August 31, 2021
Użytkownik o imieniu yosefo skontaktował się z Pranksym przez aplikację Discord, aby poinformować go o aukcji. Yosefo udostępnił link do oficjalnej strony Banksy’ego, która była połączona z aukcją na rynku OpenSea. Pranksy złożył ofertę w wysokości 100 ETH, przez co został automatycznie kupcem dzieła. Półtorej godziny po zakończeniu aukcji, NFT na stronie Banksy’ego zostało usunięte, co sprawiło, że Pranksy zaczął podejrzewać, że to wszystko było jednym wielkim oszustwem. W dziwnym obrocie wydarzeń oszust zwrócił 97,69 ETH (całość z wyjątkiem opłaty transakcyjnej) do Pranksy’ego nieco ponad osiem godzin później. Ciężko stwierdzić, czy cała sytuacja jest upozorowana, czy jest to sprawka hackera, który włamał się na stronę, czy też rzeczywista praca Banksy’ego, którego dzieła wyróżniają się enigmatycznym charakterem. Koniec końców Pranksy został z prawie darmowym NFT, od rzekomego artysty zagadki.
Zwrot pieniędzy był całkowicie nieoczekiwany. Myślę, że doniesienia prasowe o włamaniu oraz fakt, że znalazłem hakera i śledziłem go na Twitterze, mogły skłonić go do zwrotu pieniędzy. – powiedział Pranksy.
Although it seems I might be wrong after all? It’s no longer showing for me. It’s all very confusing, some could say… very banksy?!?
— Pranksy ? (@pranksy) August 31, 2021
Banksy nigdy nie stokenizował swojej sztuki, jednak na początku marca grupa inwestorów kupiła dzieło sztuki artysty „Morons” za 95 000 USD po zweryfikowaniu jego autentyczności przez Pest Control, a następnie spaliła je i wystawiła w formie NFT.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.