Binance Mining Pool - opis, konfiguracja, FAQ [Crypto 101] | CrypS.

Binance Mining Pool – opis, konfiguracja, FAQ

5 min
Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Binance Mmining Pool Binance

Pula wydobywcza (ang. mining pool) to grupa górników kryptowalutowych, którzy łączą swoje zasoby obliczeniowe za pomocą sieci. Uczestnicy indywidualnie wnoszą swoją moc obliczeniową do puli przyczyniając się do znalezienia bloku. Jeśli w wyniku tych wysiłków pula wydobywcza odniesie sukces, w rezultacie zostanie nagrodzona kryptowalutami. Dzieli wtedy otrzymane nagrody pomiędzy osoby, które wniosły wkład zgodnie z proporcją mocy obliczeniowej.

Swój własny mining pool posiada także największa giełda kryptowalut na świecie – Binance.
Czym jest Binance Mining Pool? Na oficjalnej stronie internetowej możemy przeczytać:

Binance Pool to kompleksowa platforma usługowa poświęcona zwiększaniu dochodów górników. Binance Pool świadczy usługi górnicze dla użytkowników z naciskiem na PoW i PoS. Jako ważna część ekosystemu, Binance Pool w pełni wykorzystuje swoje zalety w zakresie technologii, kapitału, działalności giełdowej, zasobów przemysłowych i innych obszarów, aby zaoferować swoim użytkownikom nie tylko najlepsze doświadczenia górnicze, ale również kompleksowe usługi “górniczo-handlowe”.

W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy wam jakie zalety posiada Binance Mining Pool, podpowiemy jak prawidłowo skonfigurować koparkę oraz odpowiemy na najczęściej nurtujące was pytania.

Spis treści:

Jakie są zalety Binance Mining Pool?

W puli wydobywczej Binance wszystkie zarobki górników są rozdzielane przy użyciu modelu dystrybucji FPPS, który pozwala zwiększyć zyski o nawet 5%.

Binance Mining Pool obsługuje wiele algorytmów wydobywczych i walut. Wdrożenie wielu węzłów zapewnia klientom wiele możliwości przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności połączenia sieciowego. Platforma wykorzystuje separację odczytu i zapisu, a klienci są chronieni przed atakami DDoS za pomocą Cloudflare.

Pula wydobywcza Binance oferuje całodobową obsługę klienta i wsparcie techniczne. Najwięksi klienci mogą korzystać z ekskluzywnych przywilejów VIP i usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Zobacz recenzję: giełda Binance

Pula wydobywcza Binance działa w oparciu o solidny ekosystem Binance. Mining pool pełni rolę łącznika pomiędzy użytkownikami, a różnymi platformami ekosystemu. Potrzeby klientów mogą być zaspokajane bezpośrednio poprzez giełdę, laboratoria Binance, Launchpad i inne platformy.

Konto w Binance Mining Pool

Konto w Binance Mining Pool jest zintegrowane z głównym kontem Binance. Służy ono głównie do klasyfikacji i konfiguracji koparek oraz do podłączenia sprzętu górniczego do platformy. Po utworzeniu subkonta nie można go już usunąć. Tym samym aby dołączyć do puli Binance, musimy najpierw posiadać konto na giełdzie Binance.

Maksymalnie możesz założyć 3000 kont górniczych. Subkonta mogą być używane do zarządzania wieloma serwerami proxy, monitorowania wielu kopalni itp.

Jak stworzyć subkonto w puli górniczej Binance?

 1. Wejdź na stronę https://pool.binance.com/pl i zaloguj się lub załóż nowe konto jeśli jeszcze go nie posiadasz.
 2. Aby utworzyć subkonto najedź kursorem na nazwę użytkownika umieszczoną po prawej stronie, a następnie kliknij Konto Miningowe. Po pierwszym zalogowaniu się do puli trzeba będzie utworzyć nowe konto górnicze.
 3. Naciśnij Utwórz konto górnicze, wpisz nazwę, a następnie naciśnij Utwórz.tworzenie konta 1
 4. Po utworzeniu konta, zostanie wygenerowany nowy użytkownik. Teraz skonfiguruj koparkę w kolumnie Wątki. Formatem konfiguracji jest “nazwa użytkownika koparki.numer koparki” (format A.B).

Konfiguracja koparki w puli wydobywczej Binance

Krok 1: Zaopatrz się w koparkę, źródło zasilania, kabel sieciowy i komputer do zarządzania koparką.
Krok 2: Uzyskaj adres puli wydobywczej. Możesz go znaleźć w panelu Binance Mining Pool po zalogowaniu.

binance mining pool

Krok 3: Stwórz nazwę użytkownika (jeśli nie generowałeś jej w poprzednim kroku). W Binance Mining Poolu, nazwa użytkownika jest używana do wypełniania formularzy. Format wygląda następująco:

< worker_username.miner_ID >.

Krok 4: Włącz koparkę, a następnie skonfiguruj komputer, którego będziesz używał do zarządzania urządzeniem. Następnie na obu maszynach połącz się z tą samą siecią.
Krok 5: Użyj oprogramowania do pobierania adresu IP, aby uzyskać adres IP koparki.
Krok 6: Otwórz adres IP na komputerze używanym do zarządzania koparką i skonfiguruj go w sposób pokazany poniżej. Upewnij się, że informacje są poprawne, a następnie zapisz. Za chwilę będziesz mógł zobaczyć swój hashrate na stronie Binance Pool i zacząć zarabiać.

binance mining pool konfiguracja

Binance Pool uruchomił już węzły swojego mining poola w Ameryce, Europie, Chinach i wielu innych miejscach. Gdy użytkownicy łączą się z pulą, są oni automatycznie przydzielani do najbliższego węzła za pomocą metody równoważenia obciążenia. Zapewnia to stabilną pracę wydobywczą i zapobiega opóźnieniom.

binance mining pool

Metoda rozliczeń w Binance Mining Pool

Dzięki wykorzystaniu metody rozliczeń FPPS, dochody i opłaty handlowe są rozdzielane pomiędzy górników na podstawie hashrate’u.

FPPS = Średni teoretyczny dzienny dochód * (1 + opłata transakcyjna) * (1 – opłata za mining pool)

Zysk oraz stawki opłat transakcyjnych za dany dzień można znaleźć w eksploratorze bloków. Cykl rozliczeniowy następuje od 08:00 (UTC+8) każdego dnia do 8:00 (UTC+8) dnia następnego.

Po zakończeniu obliczeń rozliczeniowych, zarobki są dodawane do konta puli wydobywczej Binance Pool do godziny 15:00 każdego dnia. Aby sprawdzić swoje zarobki, po zalogowaniu się do Binance Mining Poola, kliknij na przycisk “Przychody”.

zarobki w binance mining pool

 

Binance Mining Pool FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jakimi prowizjami jest obarczony Binance Mining Pool?

Prowizja Binance Pool wynosi 2,5%. Platforma oferuje też możliwość zostania VIPem. Użytkownicy o wysokim hash rate mogą nawet negocjować swoje własne warunki.

Jaki jest dzienny harmonogram rozliczeń?

Zarobki są rozliczane w godzinach od 00:00 do 04:00 UTC i wypłacane przed 07:00 UTC. Minimalna kwota do wypłaty wynosi 0.00000001 BTC.

Skąd mam wiedzieć, że na mojej koparce jest wirus?

Oznaki, że koparka może być zainfekowana wirusem :

 • Nie można uruchomić oprogramowania
 • Zmodyfikowany adres URL poola i nazwa pracownika
 • Nie można zaktualizować oprogramowania sprzętowego
 • Koparka losowo się restartuje
 • Hashrate na niskim lub 0 poziomie
 • Rozłączanie sieci, itp.

Do czego odnosi się współczynnik odrzucenia? Jaki jest standardowy współczynnik odrzucenia?

Odrzucone akcje to te, których koparka nie zgłosiła do puli górniczej z powodu niestabilności sieci. Wskaźnik odrzucenia jest to stosunek odrzuconych akcji do całkowitej liczby zgłoszonych akcji. Im niższy wskaźnik, tym większa wydajność koparki.

Wskaźnik odrzuceń = akcje odrzucone / całkowita liczba akcji = (nieaktualne akcje + duplikaty + inne odrzucone akcje ) / (otrzymane akcje + akcje nieaktualne + duplikaty + inne odrzucone akcje).

Normalny zakres współczynnika odrzucenia mieści się w granicach 2%.

Czym  jest funkcja Watcher Link (Linki obserwatora)?

Linki obserwatora są sposobem na przeglądanie stanu pracy koparek i obliczanie hashrate’u w trybie tylko do odczytu, bez konieczności logowania się na swoje konto. Linki te mogą być podane administratorom koparek lub użyte do szybkiego i łatwego sprawdzenia hashrate’u.

Jak stworzyć Watcher Link?

 1. Zaloguj się do swojego konta.
 2. Kliknij przycisk Konto Miningowe w prawym górnym rogu, aby wejść do interfejsu konta.
 3. W interfejsie konta, kliknij na Linki obserwatora, aby przejść do okna konfiguracji.
 4. W interfejsie ustawień Linków Obserwatora, możesz ustawić uprawnienia dla Obserwatorów, aby umożliwić im przeglądanie informacji.
 5. Możesz zdecydować się na udostępnienie statystyk, koparek i/lub zarobków. Musisz zaznaczyć przynajmniej jedną opcję. Aby zakończyć generowanie linku obserwatora kliknij przycisk Utwórz. Teraz możesz skopiować link i wysłać komu chcesz.

Łączone wydobycie w Binance Mining Pool

Binance Mining Pool obsługuje łączone wydobycie dla BTC, ELA i Vcash. Dzięki temu górnicy mogą osiągnąć wyższą rentowność, wykorzystując swój hashrate do kopania nie tylko BTC, ale również ELA i Vcash.

Jak zaaplikować o status VIP?

Klienci z wysokim hashratem mogą ubiegać się o status VIP i korzystać ze specjalnych, ekskluzywnych przywilejów. Użytkownicy, którzy uzyskają status VIP, otrzymują dostęp do niezależnych, stabilnych i ukrytych węzłów, co zapobiega atakom i zapewnia stabilne dochody.

Aby zostać klientem VIP twój hashrate musi wynosić przynajmniej 1P. Jeżeli chcesz złożyć wniosek, zaloguj się na oficjalnej stronie internetowej Mining Poola i znajdź pole “Wsparcie operacyjne – Aplikacja VIP: poolvip@binance.com”. Następnie wyślij email i poczekaj na odpowiedź.

wsparcie mail binance

Istnieje 9 poziomów VIP dla użytkowników Binance Pool. Poza korzyściami z puli wydobywczej, użytkownicy, którzy staną się klientami VIP, mogą również korzystać z przywilejów na giełdzie. Szczegółowe informacje dot. danych poziomów znajdziesz na oficjalnej stronie Binance TUTAJ.

 

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach. Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu artykułowi dowiedzieliście się nieco więcej na temat puli wydobywczej Binance. Warto dodać, że jest to jedna z największych puli wydobywczych pod względem mocy obliczeniowej. 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.