Polygon ma kłopoty? Z projektu odchodzi jego kolejny twórca
Mamy dziś złe wieści dla inwestorów Polygon. Współzałożyciel projektu, Jaynti Kanani, przekazał, że przez ostatnie pół roku nie brał udziału w codziennych pracach nad nim. „Postanowiłem skończyć z codzienną harówką” – dodaje.
Współtwórca Polygon nie chce już ciężko pracować
Sprawa jest o tyle dziwna, że Kanani jest kolejnym z 10 współzałożycieli Polygon, którzy ogłosili swoje odejścia w czasie ostatnich paru miesięcy.
After kickstarting Polygon in 2017, around 6 months back, I decided to step back from the day-to-day grind.
I'm more confident in Polygon's bright future and passionate community. I'll be focusing on new adventures while still cheering and contributing to Polygon from the…
— Jaynti Kanani (JD) (@jdkanani) October 4, 2023
Ryan Wyatt, prezes Polygon Labs, ogłosił, że ustąpi ze swojego stanowiska pod koniec zeszłego miesiąca. Zastąpi go dyrektor prawny projektu, Marc Boiron. Wyatt pełnił funkcję dyrektora generalnego Polygon Studios od lutego 2022 r. Później przeszedł na stanowisko prezesa właśnie Polygon Labs.
Z Polygon był związany też Anuraga Arjuna. W marcu i on odszedł. Oficjalnie, by pracować nad modułowym projektem opartym na technologii blockchain o nazwie Avail.
Teoretycznie wszystko powyższe może być zbiegiem okoliczności. Może Arjuna faktycznie chce zająć się nowym przedsięwzięciem. Wyatt i Kanani mogą chcieć odpocząć. Z drugiej jednak strony wszystko dzieje się parę miesięcy przed spodziewanym startem hossy na rynku. Wszyscy mogliby więc wkrótce spijać śmietankę ze swojej wieloletniej pracy. Może więc wiedzą coś, czego my nie wiemy. Czy Polygon ma poważne problemy?
Polygon na tle konkurencji
Od najwyższego poziomu w historii, jaki zarejestrowano w grudniu 2021 r., kurs MATIC spadł o 80% – z 2,92 USD do zaledwie 0,56 USD. Nie wygląda to dobrze, choć na tle innych coinów nie jest najgorzej. Np. cardano (ADA), solana (SOL), polkadot (DOT) czy avalanche (AVAX) straciły 90% swojej wartości, jeżeli zestawi się ich obecną wycenę do szczytów z czasu hossy.
Polygon wyprzedza także większość konkurentów w dziedzinie zdecentralizowanych finansów, mogąc pochwalić się piątą co do wielkości zabezpieczoną wartością całkowitą (TVL), która wynosi 794 mln USD. TVL odnosi się do wartości cyfrowych aktywów znajdujących się obecnie w danym łańcuchu bloków.
Problemy Polygon mogą jednak tkwić, gdzie indziej. W tym roku Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała giełdę Coinbase. W pozwie uznała MATIC za niezarejestrowany papier wartościowy. Może to oznaczać dla projektu poważne problemy i wycofanie go z wielu platform handlowych.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.