Południowokoreańskie giełdy mogą pozwać rząd kraju | Wiadomości | CrypS.

Południowokoreańskie giełdy mogą pozwać rząd kraju

Redakcja
korea południowa kryptowaluty

Nadchodzące regulacje w Korei Południowej, które będą wymagały od giełd restrykcyjnego podejścia do AML, mogą wyprzeć z biznesu wiele mniejszych platform. Według doniesień, planują one podjąć walkę pozywając rząd.

Jak informowaliśmy wcześniej, koreański rząd planuje wdrożyć nowe przepisy dotyczące giełd kryptowalut. Przewidują one wysokie grzywny dla tych firm, które nie będą zgodne z zasadami AML. Kilku gigantów zakończyło działalność w tym kraju. Wśród nich znalazły się m.in. Binance Korea i OKEx Korea. Teraz wygląda na to, że swoje obawy wyraziły też inne platformy.

Zgodnie z raportem Business Korea, zamierzają one podjąć również działania prawne przeciwko rządowi. Przedstawiciele niektórych giełd twierdzą, że koreańskie władze nie zdołały wymyślić sprawiedliwych regulacji. To właśnie dlatego uważają, że mogą pozwać rząd Korei Południowej.

W raporcie stwierdzono, że lokalne banki są „niechętne” do prowadzenia interesów z platformami handlu aktywami cyfrowymi. Pewne wyjątki są widoczne w przypadku czterech największych lokalnych giełd – UPbit, Bithumb, Coinone i Korbit. Z tego powodu mniejsze platformy uważają, że były dyskryminowane. Jeden z przedstawicieli wyjaśnił:

W dzisiejszych czasach banki odmawiają inicjowania procesów weryfikacji giełd kryptowalutowych bez wyraźnych powodów, a większość giełd nie otrzymuje szansy na udowodnienie swojej wartości. Komisja Usług Finansowych musi natychmiast wkroczyć do akcji.

Wg innego raportu, niektóre giełdy mogą spotkać się z odmową założenia kont bankowych. Szczególnie takie, które oferują swoim klientom „zbyt wiele” różnych monet.

korea południowa kryptowaluty



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.