OKEx Korea kończy działalność. Klienci muszą wypłacić środki. | Wiadomości | CrypS.

OKEx Korea kończy działalność. Klienci muszą wypłacić środki.

Maciej Żerelik
okex giełda

OKEx Korea wydała we wtorek oświadczenie, w którym informuje o zakończeniu działalności. Klienci muszą wycofać swoje środki zarówno w walutach fiat jak i kryptowalutach przed dniem 7 kwietnia.

Giełda nie podała powodu nagłego zamknięcia. Prawdopodobnie chodzi jednak o nowe koreańskie regulacje. Od 25 marca koreańskie giełdy kryptowalutowe nie będą już udostępniać sobie wzajemnie ksiąg zleceń, co stwarza potencjalnie problemy z płynnością dla mniejszych giełd.

Po zakończeniu usługi, OKEx Korea nie będzie ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z niewypłacenia środków przez klientów.

– czytamy w oświadczeniu.

OKEx Korea w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowała jedynie 3,5 mln USD wolumenu handlu. Jest to stosunkowo niewielka liczba. Korea jest jednak domem dla wielu mniejszych giełd, które mogą teraz zostać wyparte z powodu nowych przepisów.

Od czwartku problemy z płynnością może mieć też rywalizująca giełda Huobi Korea. Nowe regulacje mogą mieć też wpływ na wartą 2 miliardy dolarów transakcję zakupu koreańskiej giełdy Bithumb przez Morgan Stanley.

Korea Południowa w 2019 roku była trzecim co do wielkości rynkiem kryptowalut na świecie i do dziś pozostaje ważnym graczem. Kraj ten jednak od zawsze miał surowe przepisy, jeśli chodzi o cyfrowe aktywa.

okex giełdareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.