Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.11.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.11.21]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w kryptowalut 30.11.2021
 • Grayscale wprowadza fundusz oparty na Solanie (SOL)
  Firma Grayscale Investments zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi ogłosiła uruchomienie funduszu powierniczego, aby zainwestować w natywny token sieci Solana.
 • Budweiser wprowadza na rynek swoje NFT
  Budweiser wypuszcza na rynek swoją pierwszą serię NFT, nazwaną Budverse Cans: Heritage Edition. Seria ta obejmie 1936 kolekcjonerskich tokenów NFT, nawiązując do roku, w którym firma po raz pierwszy zaczęła wypuszczać piwo w puszkach. 
 • Rząd Indii nie planuje uznania Bitcoina jako waluty
  Podczas sesji parlamentarnej, indyjska minister finansów Nirmala Sitharaman powiedziała, że rząd nie ma planów uznania Bitcoina jako waluty. Dodała też, że Indie obecnie nie zbierają danych dot. transakcji Bitcoina.
 • Wskaźniki on-chain wykazują małe szanse na dalszą korektę
  Listopadowa korekta Bitcoina prawdopodobnie nie będzie kontynuowana, biorąc pod uwagę zrównoważoną sytuację na rynku kryptowalutowych instrumentów pochodnych. Takie wnioski zawiera raport analityków Glassnode. Najgłębszy spadek w tym roku miał miejsce w maju-lipcu, kiedy bitcoin spadł o 54% ze swojego maksimum. We wrześniu spadek wyniósł 37,2%. Korekty w styczniu, lutym i kwietniu osiągnęły szczyt 24,2%. Obecny ledwie przekroczył 20%.
 • Jack Dorsey ustąpił z roli CEO Twittera
  Jack Dorsey ustąpił ze stanowiska CEO Twittera. W notatce do swoich współpracowników napisał: „To była moja decyzja”.
 • Tajlandia stawia na kryptowaluty w turystyce
  Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) współpracuje z krajowymi organami regulacyjnymi, żeby ułatwić odwiedzającym wydawanie kryptowalut – donosi Bloomberg. Zdaniem gubernatora organizacji cyfrowe aktywa są przyszłością branży.
 • Wiodący estoński bank LHV oferuje dostęp do giełdy Bitstamp
  LHV, jeden z największych banków w Estonii, oferuje handel kryptowalutami bezpośrednio ze swojej aplikacji poprzez giełdę kryptowalut Bitstamp. Bank twierdzi, że jest „pierwszym bankiem w krajach bałtyckich, który udostępnił klientom handel kryptowalutami”.
podsumowanie dnia w kryptowalut 30.11.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.