Wiodący estoński bank LHV oferuje dostęp do giełdy Bitstamp | Wiadomości | CrypS.

Wiodący estoński bank LHV oferuje dostęp do giełdy Bitstamp

Mariusz Przepiórka
bitstamp giełda kryptowalut

LHV, jeden z największych banków w Estonii, oferuje handel kryptowalutami bezpośrednio ze swojej aplikacji poprzez giełdę kryptowalut Bitstamp. Bank twierdzi, że jest „pierwszym bankiem w krajach bałtyckich, który udostępnił klientom handel kryptowalutami”.

Począwszy od poniedziałku, klienci LHV mogą handlować głównymi aktywami kryptowalutowymi bezpośrednio w swej aplikacji mobilnej. Transakcje przeprowadzane są na giełdzie kryptowalutowej Bitstamp. Aktywa kryptowalutowe klientów są przechowywane na platformie Bitgo, która jest częścią notowanej na giełdzie w Toronto grupy Galaxy Digital.

Bank zaczął eksperymentować z technologią blockchain w 2015 roku. Od tego czasu, „czekaliśmy na ewolucję środowiska regulacyjnego, na zorganizowanie się rynku i pojawienie się profesjonalnych graczy rynkowych” – zauważył bank.

Madis Toomsalu, prezes zarządu LHV Group, skomentował, że aktywa kryptowalutowe stały się dziś dużym obszarem zarówno pod względem wartości rynkowej, jak i obrotów opartych na zdecentralizowanych usługach finansowych.

– Będziemy pierwszym bankiem w krajach bałtyckich, który zacznie oferować handel kryptowalutami naszym klientom – na początek będą oni mogli kupować i sprzedawać aktywa kryptowalutowe w aplikacji mobilnej LHV – dodał Toomsalu.

Osiem kryptowalut na początek

Martin Mets, dyrektor ds. usług inwestycyjnych w bankowości detalicznej LHV, powiedział, że biorąc pod uwagę coraz bardziej dojrzały poziom rozwoju aktywów kryptowalutowych i ich szybko rosnącą popularność jako nowej klasy aktywów, bank jest gotowy dodać tę klasę aktywów do gamy produktów oferowanych klientom banku LHV. W komunikacie prasowym bank podkreślił jednak, że choć jest to bardzo zmienna i obarczona wysokim ryzykiem klasa aktywów, to dla klienta świadomego ryzyka, aktywa kryptowalutowe mogą odgrywać ważną rolę w portfelu.

Początkowo klienci mogą kupować i sprzedawać osiem głównych kryptowalut po cenach rynkowych: bitcoin (BTC), eter (ETH), litecoin (LTC), uniswap (UNI), chainlink (LINK), stellar lumens (XLM), polygon (MATIC) i aave (AAVE).

bitstamp giełda kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.