Rząd Indii nie planuje uznania Bitcoina jako waluty | Wiadomości | CrypS.

Rząd Indii nie planuje uznania Bitcoina jako waluty

Zerelik Maciej
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Podczas sesji parlamentarnej, indyjska minister finansów Nirmala Sitharaman powiedziała, że rząd nie ma planów uznania Bitcoina jako waluty. Dodała też, że Indie obecnie nie zbierają danych dot. transakcji Bitcoina.

Indie miały mieszane podejście do kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat. W 2018 roku Reserve Bank of India wydał okólnik zakazujący wszelkich transakcji kryptowalutowych. Jednak w 2020 roku indyjski Sąd Najwyższy zniósł ograniczenie instytucji. Stwierdził, że bank nie może nakładać takich restrykcji w przypadku braku jakiegokolwiek zakazu legislacyjnego dotyczącego transakcji kryptowalutowych.

Teraz po raz kolejny w grę może wchodzić kolejny zakaz. Tym razem nałożony przez rząd. Zgodnie z biuletynem parlamentarnym opublikowanym 23 listopada, indyjscy ustawodawcy w grudniu mają debatować i głosować nad „Cryptocurrency and Regulation of Official Digital Currency Bill, 2021”. Podczas gdy nowe prawo zamierza przede wszystkim stworzyć ramy dla CBDC kraju, która ma zostać wprowadzona w przyszłym roku, to również „dąży do zakazania wszystkich prywatnych kryptowalut”.

Orzeczenie jest podobno ukierunkowane na zakaz, pozwalając jedynie na pewne wyjątki „w celu promowania technologii leżącej u podstaw kryptowalut i jej zastosowań.” Chociaż nadal nie jest jasne, które aktywa wchodziłyby w zakres kategorii „prywatnych kryptowalut”, wydaje się, że termin ten odnosi się do wszystkich kryptowalut emitowanych przez podmioty prywatne, a nie tylko do tych chroniących prywatność monet cyfrowych, takich jak Monero. Oznacza to, że orzeczenie obejmowałoby również Bitcoina.

Nie jest to pierwszy raz, gdy władze Indii podejmują wysiłki w celu zdelegalizowania kryptowalut. W styczniu rząd próbował wprowadzić niemal identyczny projekt ustawy, a w 2019 r. zaproponował przepisy, które całkowicie zakazałyby kryptowalut.

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach
reklama
reklama