Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.06.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.06.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.06.21]
 • Prezes FRB: „Dogecoin to schemat Ponziego”
  Prezes Rezerwy Federalnej w Minneapolis, Neil Kashkari, nazwał Dogecoin (DOGE) schematem Ponziego w komentarzu do ankiety prowadzonej przez adwokata Coinbase, dotyczącej poprawnej wymowy kryptowaluty opartej na memie.
 • Kapitalizacja rynku kryptowalut spada poniżej 1,4 biliona dolarów
  Rynek aktywów kryptograficznych stoi obecnie przed trudnym wyzwaniem do pokonania po ostatnich negatywnych nastrojach na rynku. Całkowita kapitalizacja rynkowa walut cyfrowych wynosiła wczoraj w najlepszym momencie 1,5 biliona dolarów, po czym spadła do 1,35 biliona dolarów w najgorszym.
 • Japoński YouTuber otrzymał ostrzeżenie od FSA za reklamowanie Bybit
  Popularny japoński YouTuber otrzymał ostrzeżenie od japońskiego regulatora finansowego, Agencji Usług Finansowych (FSA). Ostrzeżenie miało miejsce w związku z promocją giełdy kryptowalut Bybit. Według Yahoo Japan, Hiraku nie był jedyną osobą, która otrzymała zawiadomienie od organu. Ostrzeżenie od FSA otrzymała też sama giełda.
 • Chińczyk „pożyczył” od firmy 250 tys. USD na kontrakty BTC i wszystko stracił
  Chińczyk z miasta Nankin w prowincji Jiangsu, zdefraudował ponad 1,5 mln juanów (250 tys. USD) należących do jego firmy i ulokował je w bitcoinowych kontraktach. W momencie aresztowania przez policję na jego koncie było już tylko 3000 juanów (300 USD) – podaje chiński bloger WuBlockchain.
 • Irański Rząd Zawiesił Iran Blockchain Association
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zawiesiło stowarzyszenie Iran Blockchain Affiliation (IBA) po badaniach, w których naruszało ono wytyczne i działało na rzecz swoich artykułów afiliacyjnych.
 • Hashrate Bitcoina spadł o 17% w ciągu doby
  Ilość mocy wydobywczej wspierającej sieć Bitcoina spadła o 16,94% w ciągu ostatnich 24 godzin. Wszystko za sprawą władz chińskiej prowincji Sichuan, które zablokowały 26 kopalni BTC.
 • Bracia Winklevoss podobno założyli zespół muzyczny
  Korekta rynkowa była tak poważna, że bliźniacy Winklevoss, jedni z największych wielorybów BTC na świecie, postanowili założyć zespół, aby związać koniec z końcem.
 • Ceny kart graficznych drastycznie spadły w Chinach
  Na tle zaostrzenia regulacji dotyczących wydobycia kryptowalut przez władze Chin, koszt niektórych modeli kart graficznych Nvidii i Asusa spadł nawet kilkukrotnie. Obecna cena flagowego Asusa RTX 3060 to 4699 juanów (730 USD), prawie trzykrotność ceny występującej przed regulacjami – 13 499 juanów (2100 USD) w maju. Mniej zaawansowana karta graficzna Nvidia Quadro P1000 jest teraz wyceniana na 2429 juanów (380 USD), przy czym na początku maja była sprzeadwana za 3000 juanów (470 USD).
 • Brytyjski bank TSB zakazuje kupowania krypto na Binance i Kraken
  Brytyjskie banki coraz bardziej utrudniają swoim klientom angażowanie się w kryptowaluty. Powołują się przy tym na obawy związane z bezpieczeństwem i ekspozycją na oszustwa.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.06.21]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.