Brytyjski bank TSB zakazuje kupowania krypto na Binance i Kraken | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski bank TSB zakazuje kupowania krypto na Binance i Kraken

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
tsb

Brytyjskie banki coraz bardziej utrudniają swoim klientom angażowanie się w kryptowaluty. Powołują się przy tym na obawy związane z bezpieczeństwem i ekspozycją na oszustwa.

Według raportu brytyjskiej gazety The Times, bank TSB ma zamiar zakazać swoim klientom kupowania kryptowalut. TSB jest podobno zaniepokojony “nadmiernie wysokim” wskaźnikiem oszustw związanych z giełdami kryptowalut działającymi w kraju.

The Times twierdzi, że posiada wiarygodne informacje dotyczące tego, że TSB zamierza zakazać kupowania krypto za pośrednictwem Binance i Kraken. Wygląda więc na to, że “niskie standardy” bezpieczeństwa tych platform ułatwiają pracę oszustów, w szczególności tworzenie e-portfeli.

Według doniesień, TSB w okresie od 15 marca do 15 kwietnia otrzymał od użytkowników Binance co najmniej 849 skarg dot. oszustw. Bank twierdzi, że wszystkie próby komunikacji z Binance okazały się bezskuteczne. Tymczasem Binance utrzymuje, że nigdy nie otrzymał żadnych wiadomości od zespołu bezpieczeństwa banku. Nie odnosząc się bezpośrednio do TSB, rzecznik Binance ponownie podkreślił zaangażowanie giełdy w pracę na rzecz bezpieczeństwa swoich klientów. Zapewnił również, że polityka firmy traktuje tę kwestię priorytetowo:

Binance bardzo poważnie podchodzi do swojej odpowiedzialności za ochronę użytkowników przed oszustwami. Kiedy zostajemy poinformowani o takich roszczeniach, natychmiast podejmujemy działania i mamy doskonałe wyniki we współpracy z organami ścigania.

Kraken był jednak znacznie bardziej bezpośredni. Steven Christie, globalny szef działu zgodności w Kraken, dosadnie zaprzeczył zarzutom TSB:

Kategorycznie zaprzeczamy zarzutom, że firma Kraken nie reaguje na wezwania o pomoc w sprawie incydentów związanych z oszustwami. Tylko w 2020 roku firma Kraken odpowiedziała na ponad 1000 różnych wniosków od organów ścigania. Kraken działa w pełnej zgodności z organami ścigania.

tsbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.