Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [20.01.21]
  • Damian Żukiewicz ukarany przez UOKiK na 450,000 zł

Jak obiecał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), Tomasz Chróstny, tak zrobił. Damiań Żukiewicz ukarany na 450 tysięcy złotych za namawianie do piramid finansowych.

  • Soulja Boy pompuje Dogecoin

Raper, przedsiębiorca i streamer Soulja Boy przez lata promował wiele produktów, a w mediach społecznościowych sugeruje, że najnowszym jest nic innego jak wiodąca kryptowaluta memów, Dogecoin .

  • Kryptowalutowy napad z użyciem noża – skradziono 450 tys. USDT

Rabusie udający kupców kryptowalut ukradli kobiecie z Hongkongu około 3,5 miliona dolarów hongkońskich (450 000 dolarów amerykańskich).

  • Curve oskarża Saddle Finance o skopiowanie algorytmu

Saddle Finance wprowadził dziś na rynek automatyczny animator rynku. Część krypto społeczności skrytykowała jednak firmę za skopiowanie pracy Curve Finance.

  • Wiadomość biblijna ukryta w bloku BTC #666666

Wczoraj ktoś zostawił na 666,666 wydobytym bloku Bitcoina biblijne przesłanie, będące cytatem z Listu do Rzymian Apostoła Pawła (rozdział 12, werset 21). „Nie dajcie się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężajcie”.

  • Ross Ulbricht nie został ułaskawiony przez Trumpa

Prezydent USA Donald Trump ułaskawił 73 osoby, jednak na liście nie znalazł się Ross Ulbricht, założyciel dawniej największego rynku darknet Silk Road.

Giełda kryptowalut CoinDeal poinformowała, że jej siedziba główna przenosi się z Malty na karaibski archipelag Saint Vincent i Grenadyny. W mailingu do klientów napisano, że powodem przeprowadzki są, spodziewane w tym roku, zmiany regulacyjne.

  • Przestępcy przestają sięgać po kryptowaluty

Skala działań ​​przestępców związanych z kryptowalutami znacząco spadła. W 2019 roku działalność przestępcza stanowiła ponad 2%, a w 2020 wyniosła nieco ponad 0,3%. Jednak w darknecie nadal królują płatności walutami cyfrowymi. Platforma analityczna Chainalysis, mówi, że największy odsetek użycia kryptowalut przez przestępców to scamy.

Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [20.01.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.