Wiadomość biblijna ukryta w bloku BTC #666666 | Wiadomości | CrypS.

Wiadomość biblijna ukryta w bloku BTC #666666

Konrad Juszczyk
ukryta wiadomość w łańcuchu bloków Bitcoina - biblia 666,666

Anonimowy użytkownik dodał cytat biblijny z szóstej księgi Nowego Testamentu do nowo wydobytego bloku Bitcoina #666666.

Ukryta wiadomość w blockchainie BTC

Bitcoin (i inne łańcuchy bloków) pozwalają użytkownikom dołączyć wiadomość do swoich transakcji. Są one niezmienne i prywatne, podobnie jak same transakcje. Nie można ich w żaden sposób ocenzurować ze względu na specyficzną konstrukcję blockchainu.

Wczoraj ktoś zostawił na 666,666 wydobytym bloku Bitcoina biblijne przesłanie, będące cytatem z Listu do Rzymian Apostoła Pawła (rozdział 12, werset 21). Możemy odebrać to jako ukłon w stronę ducha Bitcoin, którym jest zapewnienie sprawiedliwego i integracyjnego systemu monetarnego dla wszystkich.

Nie dajcie się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężajcie

Dalsze działania religijne

Działania nie zakończyły się tylko na opisaniu wydobytego bloku. Anonimowy autor komentarza wysłał na dwa adresy po 160 dolarów, w których pierwsze znaki zawierają słowa „Bóg” i „Biblia” w języku angielskim.

Według Bitinfocharts nadawca w tym dniu zapłacił ponad 50 dolarów opłat (pięciokrotność maksymalnej średniej opłaty za transakcję). Prawdopodobnie zawyżona prowizja miała na celu zapewnienie, że operacja zostanie włączona do bloku. Wykonana transakcja była jedną z 2728 zawartych w bloku 666666, które łącznie wygenerowały 0,5 BTC ($...) prowizji dla górników.

Wiadomość biblijna zostawiona w 666,666 wydobytym bloku BTC

Inne podobne działania

Jedną z najbardziej znanych wiadomości była ta napisana przez samego twórcę BTC, Satoshiego Nakamoto. Została ona uwzględniona w pierwszej transakcji BTC w tzw. bloku genesis – The Times 03.01.2009 „Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks”. W zeszłym roku pewien europejczyk zarejestrował narodziny swojego dziecka w łańcuchu Bitcoin, natomiast w 2014 roku na blockchainie zarejestrowano pierwszy ślub w historii. Co w takim razie będzie następne?

The Times - Satoshi Nakamoto i wiadomość w bloku genesis
Ten tytuł z magazynu The Times został zacytowany i osadzony w pierwszej transakcji, jaka kiedykolwiek została włączona do nowego łańcucha bloków Bitcoin przez Satoshiego Nakamoto.
ukryta wiadomość w łańcuchu bloków Bitcoina - biblia 666,666
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.