Ross Ulbricht nie został ułaskawiony przez Trumpa | Wiadomości | CrypS.

Ross Ulbricht nie został ułaskawiony przez Trumpa

Konrad Juszczyk
Donald Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichta

Prezydent USA Donald Trump ułaskawił 73 osoby, jednak na liście nie znalazł się Ross Ulbricht, założyciel dawniej największego rynku darknet Silk Road.

Brak Ulbrichta na liście

Zgodnie z oświadczeniem strony internetowej Białego Domu, Prezydent USA Donald Trump ułaskawił 73 osoby, w tym byłego członka zarządu Ripple, Kena Cursona. Na liście nie znalazł się Ross Ulbricht, założyciel największego rynku w darknecie Silk Road, który oferował zainteresowanym kupno nielegalnych substancji lub broni za kryptowaluty.

Z informacji wynikało, że Trump okazał współczucie twórcy platformy do handlu narkotykami i w grudniu zlecił prawnikom administracji zbadanie dokumentów w sprawie Rossa Ulbrichta. Jednak nie znalazł się on na ostatniej liście ułaskawień. Jak wiadomo, Donald Trump będzie prezydentem do godziny 21:00, 20 stycznia, a następnie rozpocznie się inauguracja prezydenta elekta Joe Bidena, więc można przypuszczać, że druga taka sytuacja się nie powtórzy.

Przypomnijmy, że w 2015 roku sąd uznał Ulbrichta za winnego handlu narkotykami na Jedwabnym Szlaku, spisku w celu transportu nielegalnych substancji, włamania do sieci komputerowych i prania pieniędzy, a także kierowania organizacją przestępczą. W tym samym roku założyciel platformy do nielegalnego handlu w darknecie został skazany. Sympatycy twórcy największego rynku darknetowego i analityka kryptowalut, uważają karę podwójnego dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia za „pomyłkę sądową”.

Poparcie twórcy Silk Road

Organizacja Free Ross, prowadząca walkę o uwolnienie Ulbrichta aktywnie stara się wyciągnąć twórcę Silk Road z więzienia. W marcu 2020 roku uzbierała około 275,000 podpisów, jednak apelacja nie przyniosła pożądanego skutku. Potężny inwestor venture capital, Tim Draper również opowiada się za uwolnieniem Rossa Ulbrichta, odsiadującego dożywocie w więzieniu w Kolorado. W wywiadzie dla Crypto Finder Draper stwierdził, że Ulbricht może przynieść korzyści społeczeństwu:

Uwolnijmy Rossa, wyciągnijmy go z więzienia! Potrzebujemy przedsiębiorców takich jak ten facet! Dlaczego wsadzamy tych naprawdę niezwykłych ludzi do więzienia? Potrzebujemy ich umysłów, ich energii, ich witalności. Kto wie, co jeszcze mógł wymyślić?

Tim Draper przyznał, że Ulbricht potknął się i wykorzystał swoje talenty w działalności przestępczej, ale wyrok sądu przeciwko niemu jest zbyt surowy. Warto wspomnieć, że w 2014 roku Tim Draper nabył 30,000 BTC skonfiskowanych od SilkRoad za niecałe 19 milionów dolarów, teraz aktywa są warte $....

„Rozumiem, że przekroczył granicę, ale już siedział w więzieniu. Serce mi pęka, gdy widzę genialnych przestępców odsiadujących wyroki dożywocia – powiedział Draper.

Już niedługo będzie można obejrzeć film opowiadający o historii Rossa znanego jako Dread Pirate Roberts. Producenci filmu poświęconego Silk Road, zapowiedzieli premierę w lutym tego roku. Głównym motywem filmu będzie historia Rossa Ulbrichta oraz wydarzenia prowadzące do jego aresztowania.

Donald Trump rozważa ułaskawienie Rossa Ulbrichtareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.