Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.10.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.10.21]
 • Interactive Brokers uruchamia handel kryptowalutami
  Interactive Brokers Group Inc. poinformowało, że ​​uruchomiła handel kryptowalutami dla zarejestrowanych doradców inwestycyjnych w USA.
 • Senat USA wzywa Facebooka do zatrzymania pilotażu portfela Novi
  Grupa amerykańskich senatorów wezwała Marka Zuckerberga, aby natychmiast zakończył pilotaż cyfrowego portfela Novi i zobowiązał się nie wprowadzać na rynek stablecoina Diem. Wezwanie to nastąpiło tuż po nawiązaniu oficjalnej współpracy z giełdą Coinbase.
 • Brytyjscy inwestorzy stracili 200 mln USD na krypto-oszustwach
  Zgodnie z raportem Action Fraud w okresie od stycznia do października 2021 Brytyjczycy stracili ponad 200 mln USD na oszustwach związanych z kryptowalutami. To o 30% więcej niż w całym ubiegłym roku.
 • Miliarder Carl Icahn nazywa Bitcoina ubezpieczeniem przed inflacją
  Założyciel Icahn Enterprises, Carl Icahn, w wywiadzie dla CNBC ostrzegł przed zbliżającym się kryzysem i podkreślił ochronne właściwości bitcoina przed inflacją. W przeszłości sceptyk kryptowalutowy wyrażał obawy dotyczące dewaluacji dolara i powiedział, że istnieje duża szansa na spiralę inflacyjną z powodu bodźców gospodarczych, jednak ostatnie słowa zadziwiły sporą publikę znającą Carla Icahna.
 • Revolut usuwa opłaty za handel kryptowalutami w USA
  Revolut to cyfrowa „super aplikacja” bankowa, która szturmem zdobyła Europę. Wciąż jest jednak mało znana w Stanach Zjednoczonych, gdzie weszła na rynek dopiero wiosną 2020 roku. Teraz firma stara się, aby dostrzeżono ją również na rynku największej gospodarki świata. W tym celu wprowadza szereg nowych funkcji – w tym bezpłatny handel kryptowalutami.
 • Francja zakończyła 10-miesięczny eksperyment CBDC
  Jedna z wiodących europejskich gospodarek – Francja – zakończyła swój trwający 10 miesięcy eksperyment CBDC. Jego celem było zbadanie, jak cyfrowa waluta banku centralnego wpłynie na rynek zadłużenia. Projektem kierowała firma Euroclear i wzięły w nim udział największe banki w kraju.
 • Coinbase ogłasza wieloletnią umowę sponsorską z NBA
  Firma Coinbase nawiązała wieloletnią współpracę z National Basketball Association (NBA) i Women’s National Basketball Association (WNBA), aby służyć jako ich wyłączny sponsor kryptowalutowy.
 • Pakistański Sąd Najwyższy nakazuje rządowi zająć się regulacją kryptowalut
  Sąd Najwyższy Prowincji Sindh w Pakistanie polecił władzom wykonawczym utworzenie w ciągu trzech miesięcy komitetu w celu stworzenia ram regulacyjnych dla kryptowalut.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 20.10.21]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.