Brytyjscy inwestorzy stracili 200 mln USD na krypto-oszustwach | Wiadomości | CrypS.

Brytyjscy inwestorzy stracili 200 mln USD na krypto-oszustwach

Michał Misiura
Brytyjska policja przejęła kryptowaluty

Zgodnie z raportem Action Fraud w okresie od stycznia do października 2021 Brytyjczycy stracili ponad 200 mln USD na oszustwach związanych z kryptowalutami. To o 30% więcej niż w całym ubiegłym roku.

Specjalny wydział londyńskiej policji – Action Fraud poinformował, że oszustwa związane z kryptowalutami doprowadziły obywateli do strat oszacowanych na 146 mln funtów (około 200 mln USD). Pomiędzy styczniem i październikiem 2021 roku, mieszkańcy Wielkiej Brytanii skierowali do służb 7 118 zgłoszeń na temat oszustw związanych z cyfrowymi aktywami.

52% oszukanych stanowiły osoby należące do kategorii wiekowej 18 – 45 lat. Bitcoin i altcoiny cieszą się obecnie dużą popularnością wśród inwestorów z Wielkiej Brytanii. Niedawna ankieta, przeprowadzana w kraju, pozwoliła ustalić, że niemal połowa respondentów w wieku poniżej 30 lat, inwestowała w pierwszej kolejności na rynku kryptowalut. Chęć do podjęcia ryzyka często nie idzie jednak w parze z niezbędną do tego wiedzą, co stanowi doskonałą pożywkę dla różnej maści oszustów. Średnia strata przypadająca na jednego inwestora wyniosła 20 500 GBP.

Najczęstsze oszustwo

Policja londyńskiego City wskazała, że najpopularniejszym przekrętem jest podszywanie się pod znane osoby, takie jak Elon Musk. 79% wszystkich oszustw na rynku zostało przeprowadzonych właśnie w ten sposób.

Raporty o oszustwach związanych z kryptowalutami znacznie wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat. Przebywanie więcej online oznacza, że ​​przestępcy mają większą szansę na zwrócenie się do niczego niepodejrzewających ofiar z oszukańczymi możliwościami inwestycyjnymi – powiedział główny inspektor londyńskiej policji Craig Mullish.

Do końca roku pozostały jeszcze nieco ponad 2 miesiące. Trzeba założyć, że do tego czasu suma strat inwestorów zdąży wzrosnąć, przekraczając już i tak imponującą kwotę 200 mln USD.

Brytyjska policja przejęła kryptowaluty
reklama
reklama