Revolut usuwa opłaty za handel kryptowalutami w USA | Wiadomości | CrypS.

Revolut usuwa opłaty za handel kryptowalutami w USA

Zerelik Maciej
Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutami

Revolut to cyfrowa „super aplikacja” bankowa, która szturmem zdobyła Europę. Wciąż jest jednak mało znana w Stanach Zjednoczonych, gdzie weszła na rynek dopiero wiosną 2020 roku. Teraz firma stara się, aby dostrzeżono ją również na rynku największej gospodarki świata. W tym celu wprowadza szereg nowych funkcji – w tym bezpłatny handel kryptowalutami.

Firma od jakiegoś czasu pozwala klientom z USA kupować i sprzedawać Bitcoina oraz kilka innych kryptowalut. Pobiera przy tym opłaty w wysokości od 1,5% do 2,5% za transakcję. Jednak od dziś Revolut wyeliminuje prowizje w przypadku transakcji o wartości do 200 000 USD miesięcznie.

Firma ogłosiła również, że jej amerykańscy klienci będą teraz mogli korzystać z bankomatów spoza sieci i bezpłatnie wysyłać 10 przekazów pieniężnych miesięcznie.

Ron Oliveira, dyrektor generalny Revolut w USA, powiedział w wywiadzie dla portalu Decrypt:

Darmowe krypto usługi są częścią większej zachęty dla inwestorów. Chcemy pokazać inwestorom, ze jesteśmy najlepszym dostawcą usług.

CEO dodał, że Revolut ma obecnie 300 000 użytkowników w USA – głównie w stanach granicznych, takich jak Kalifornia i Arizona. Celem spółki jest jednak uczynienie z tego kraju swojego drugiego największego rynku, zaraz po Wielkiej Brytanii.

Może to być trudne zadanie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Stany Zjednoczone są już nasycone nowymi cyfrowymi bankami, takimi jak Chime i Varo. Mocne kroki w sektorze tym stawiają też giganci, tacy jak PayPal, Venmo, Coinbase i Square.

Revolut może mieć więc trudności z przebiciem się do USA. Darmowy handel krypto oferują już bowiem Robinhood i PayPal. Nie zachęca też ograniczony wybór tokenów Revoluta, który w tej chwili wspiera tylko Bitcoina, Bitcoin Cash, Litecoina i Ethereum.

Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutami
reklama
reklama